hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

فلش مموری چیست 

 

 

تاریخچه  فلش مموری,فلش مموری

 

 

 مشخصات مفهومی قطعات Flash Memory اولین بار در سال ۱۹۸۴ توسط دکتر فوجیو ماسوکا از محققان شرکت توشیبا مطرح و توصیف شد. نام فلش برای این نوع حافظه توسط

 

هم‌دانشگاهی دکتر ماسوکا یعنی آقای شوجی آریزومی پیشنهاد شد و توسط موسسه IEEE واقع در کالیفرنیا مورد تایید قرار گرفت.

 

در سال ۱۹۸۸ اینتل آمادگی خود را برای تولید انبوه نوع NOR از قطعات Flash Memory اعلام کرد. در سال ۱۹۸۹ نیز نوع NAND قطعات Flash Memory توسط توشیبا معرفی و برای استفاده

 

در دسترس متخصصان قرار گرفت که نمونه‌های تجاری آن را در انواع قطعات USB Flash Memory، کارت حافظه و دیسک‌های جدید SSD مشاهده می‌فرمایید.

 

فلش مموری یا کول دیسک ،چیست؟

فلش مموری در واقع یکی از حافظه های پرقدرت است که از ترکیب حافظه های قدیمی که توانایی پاک شدن و حافظه هایی که توانایی دوبار پاک شدن را دارند گرفته شده .

فلش مموری برنامه نویسی EPROM و نحوه پاک شدن E2PROM را دارد .

کاربردی که فلش مموری را از EPROM متمایز میکند قدرت پاک شدن آن است . اگرچه قدرت پاکسازی هر خانه وجود ندارد که در واقع برای رسیدن به این توانایی باید تعداد زیادی مدار به تراشه اضافه شود تا این امکان را برای مموری ها فراهم کند .  این عمل برای تولید کنندگان هزینه های زیادی خواهد داشت و به دلیل بالا رفتن قیمت فلش مموری بیشتر تولیدکنندگان از این عمل صرف نظر کرده اند .

در حال حاضر تولید کنندگان تراشه هایی به بازار ارائه می دهند که توانایی پاک شدن انتخابی را دارند . در واقع توانایی پاک شدن به گونه ای است که میتوان بخش یا سکتور مورد نظر را انتخاب و پاک کرد  که در این صورت هم تنها قسمت مهمی از تراشه باید حذف می شود .

فلش مموری یا کول دیسک به حافظه ی غیر فراری گفته میشود که توانایی برنامه ریزی برای هر سلول آن وجود دارد .

 

استراتژی محتوافلش مموری ها برای ذخیره اطلاعات به باطری نیازی ندارند همین امر باعث پایین آمدن حجم و وزن آنها شده است.

استراتژی محتوافلش مموری ها دیتاها و ذخیره ساز های متغیری را با گنجایش های متفاوت در خود جای میدهند .

استراتژی محتوافلش مموری ها نسبت به حافظه های دیگر مانند هارد دیسک و فلاپی دیسک با سرعت بیشتری میتوان به اطلاعاتش دست یافت .

استراتژی محتوادر نقطه اتصال هر سط و ستون دو ترانزیستور floatin gate  و control gate  قرار میگیرkد که به وسیله یک لایه نازک اکسید از هم جدا میشوند .

از floatin gate برای سطر استفاده میشود . و از tunnling برای جابه جایی الکترون ها درfloatin gate استفاده میشود .

به floatin gate شارژی حدود 10 الی 13 ولت داده میشود که این شارژ floatin gate  را به توزیع کننده الکترون تبدیل میکند.

استراتژی محتوافلش مموری ها نسبت به حافظه های  EMPROM سرعت بیشتری دارد چراکه توسط بلاک های 512 بایتی نوشته میشوند . در حالی که EMROM  ها با بلاک های یک بایتی نوشته شده اند .  

استراتژی محتوافلش مموری ها به عنوان حافظه های ذخیره ساز با سرعت و همچنین آسان استفاده میشوند .

که البته کارایی این وسیله بسیار فراتر از چیزیست که تا اکنون دیده اید چیزی فراتر از ذخیره دیتا ها و پاک کردن آنها .

 

در این قسمت برخی از کاربرد های فلش مموری ها را بیان میکنیم :

استراتژی محتواقفل کامپیوتر :

شما میتوای فش مموریتان را به قفل کامپوترتان تبدیل کنید .کافیست برنامه predator را رئی آن نصب کنید ک در این صورت تنها زمانی که فلشتان به کامپوتر شما اتصال داشته باشد میتواانید به آ ن دسترسی پیدا کنید .

هر شخص دیگری بخواهد بدون اطلاع شما وارد سیستمتان شود با پیغام ACCES DINIED روبه رو خواهد شد .

استراتژی محتواویروس کش کامپیوتر :

وقتی شما برنامه AVG را روی آن نصب کنید به راحتی میتوانید کامپیوترتان را که از آن قطع امد کرده اید از ویروس ها پاک سازی کنید . در انتهای کار سیستم شما جانی دئباره خواهد گرفت 

استراتژی محتوانصب ویندوز:

از طریق فلش مموریمیتوانید ویندوز فعلیتان را بی آن که بخواهد عوض کنید.

استراتژی محتواایمن سازی اطلاعات :

اگر از فلش مموری برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میکنید هرگز فراموش نکنید که اطلاعات خود را ایمن سازی کنید . فقط کافیست برای فلش مموری خود رمز بگذارید تا به غیر از خودتان کسی نتواند به اطلاعات شما دسترسی پیداکند .

استراتژی محتواکامپیوترخود را مدیریت کنید :

با نصب برنامه Parted Magic  میتوانید کامپیوترتان را بخش بندی کنید و یا رمزتان را بازیابی کنی و فعالیت هایی از این قبیل .

استراتژی محتواویندوز جدید نصب کنید :

اگر بخواهید به طور همزمان سیستم عامل OSX و ویندوز را روی مک بوکتان نصب کنید ،با فلش مموریتان میتوانید این امر را انجام دهید .

tickمهمترین علتی که ممکن است باعث سوختن فلش مموری ها شود ایجاد مشکل در پورت های یواس بی در قسمت جلوی کیس میباشد برای جلوگیری از این امر فلش مموری ها را به پورت های عقبی کیس متصل میکنند تا از بروز مشکل های احتمالی جلوگیری میکنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع

 

خدمات طراحی سایت ارزان و طراحی وب سایت حرفه ای با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت توسط شرکت طراحی سایت ایفانت برای اولین بار در ایران ارائه می شود

دیدگاه‌ها  

-1 #1 احمدفدااحمدی 1396-08-29 12:33
می خواهم که در باره فلش مموری معلومات عمومی حاصل کنم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید