hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

تفاوت قالب های فارسی شده جوملا با قالب اصلی

 

چند تفاوت عمده بین قالبهای اصلی و فارسی شده

در قالبهای اصلی که معمولا انگلیسی هستند ، قالب بصورت چپ به راست است.ما در کامپیوتر ، چپ به راست را left to right می نامیم که همیشه مخفف آن یعنی LTR را می نویسیم.

اما در زبان فارسی ، از انجایی که زبان فارسی بصورت راست به چپ بوده (RTL) بنابراین استفاده از قالبهای اصلی یا همان LTR موجب بروز مشکلاتی می شود.

ما جهت فارسی سازی یا به اصطلاح ، RTL کردن قالب ، چند نکته زیر را بایستی رعایت کنیم.


نکات قابل توجه جهت فارسی سازی قالب و سایت

اولین نکته این است که بایستی مطالب راست به چپ شوند.

دومین نکته ای که بایستی در فارسی سازی قالبهای جومفا در نظر گرفته شود این است که ، موقعیت چپ ماژول بایستی به راست و همچنین موقعیت راست ماژول بایستی به چپ تغییر پیدا کنند.در غیر اینصورت ما منوها یا همان فهرستمان در سمت چپ نمایش داده می شود که بایستی در زبان فارسی ، فهرست در سمت راست صفحه باشد.جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با موقعیتها در جومفا و نحوه ساخت ماژول و کار با ماژول ها در جومفا ، آموزش ساخت و کار با ماژول ها در جومفا را مطالعه فرمایید.

سومین نکته این هست که بایستی فهرست بالا و پایین نیز بصورت چپ به راست شوند.یعنی جایگاه ها بایستی بر عکس شوند.

خوب.این سه نکته و اصل فارسی سازی قالب و سایت بود.

فارسی سازی قالبها و سایت معمولا از راه CSS خواهد بود.چراکه CSS فایلی در قالب است که استایل یا همان طرح و سبک قالب در این فایل گنجانده شده است.و این فایل کار فارسی سازی و تغییرات در سبک و ظاهر قالب را برای مردم راحتتر کرده است. جهت اطلاع بیشتر در رابطه با CSS ، مطلب css چیست را مطالعه فرمایید.

 

منبع  : گرافیک ایران

خدمات طراحی سایت ارزان و طراحی وب سایت حرفه ای با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت توسط شرکت طراحی سایت ایفانت برای اولین بار در ایران ارائه می شود

دیدگاه‌ها  

0 #1 هادی 1392-10-14 18:41
:D
ممنونم و تشکر
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید