hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

تاثیر کاربرپسندی سایت در بازاریابی اینترنتی

تاثیر کاربرپسندی سایت در بازاریابی اینترنتی , مقاله کاربرپسندی سایت
بازاریابی آنلاین موفق مستلزم داشتن طراحی سایت بهینه برای موتورهای جستجو و همچنین کاربرپسندی برای کاربران است. در واقع وب سایت شما بستر لازم برای داشتن بازاریابی موفق را فراهم میکند. بسیاری از افراد تصور میکنند با رعایت قواعد بازاریابی آنلاین به صورت صد در صد ، میتوانند به اهداف خود دستیابند درحالی که بازاریابی آنلاین به تنهایی هرگز قادر به افزایش فروش شما نخواهد بود . بازاریابی صحیح و اصولی میتواند مشتریان را به سایت شما بیاورد اما این مسئله به معنی خرید از شما نخواهد بود ، برای افزایش فروش از طریق بازاریابی اینترنتی به دو مسئله مهم و اساسی احتیاج دارید ، ابتدا داشتن یک وب سایت کاربرپسند که توانایی تبدیل بازدیدکننده به خریدار را داشته باشد ، دوم بازاریابی اینترنتی صحیح و اصولی ( البته برای تبدیل بازدید کننده به خریدار تنها کاربرپسندی وب سایت کفایت نمیکند بلکه به مسئله مهمی به نام اعتماد سازی نیز احتیاج خواهید داشت. به زودی در رابطه با اعتماد سازی مقاله ای مفصل منتشر خواهیم کرد. )
در این مقاله به بررسی ویژگی های اساسی در رابطه با کاربرپسندی سایت میپردازیم و مهمترین نکات این مسئله را به صورت مختصر شرح میدهیم.


طراحی ساده با حداکثر نظم ممکن در صفحات سایت
اولین نکته مهم و تاثیرگذار در مسئله کاربرپسندی سایت ، طراحی سایت به صورت ساده و با پیچیدگی کم میباشد. این سادگی و عدم پیچیده بودن سایت هیچ تداخلی با زیبایی ظاهری سایت نداشته و منظور از سادگی ، وجود نظم و ترتیب در سایت شما میباشد. ممکن است وب سایت شما یک فروشگاه بسیار بزرگ با انواع و اقسام محصولات باشد ، در این شرایط قطعا در سایت شما بخش های بسیار زیادی را شاهد خواهیم بود که اگر بدون وجود نظم و ترتیب در صفحه اصلی سایت ( و سایر صفحات ) نمایش یابند ، قطعا هیچ بازدیدکننده ای تمایل به خرید از شما نخواهد داشت. از طرفی سعی کنید محصولات خود را با رعایت اولویت برای مشتریان قرار دهید ، یعنی بخش های مختلف سایت خود را بر اساس بیشترین نیازهای مشتریان به نمایش دربیاورید ، این مسئله در کاربرپسندی سایت شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.


منوهای مناسب و دارای دسته بندی دقیق
اگر در سایت خود از دسته بندی های موضوعی مناسب استفاده نکنید ، هیچ کاربری نمیتواند به سادگی کالا یا خدمات مورد نظر خود را در سایت شما بیابد. به عنوان مثال فرض کنید که شما دارای یک فروشگاه اینترنتی برای فروش موبایل هستید ، کابرپسندی در این مثال یعنی اینکه منوهای شما بر اساس برند ( مثلا سونی ، سامسونگ و ... ) در اختیار کاربر قرار بگیرد ، سپس هر برند زیر منوهای مختلفی داشته باشد که بر اساس سری های مختلف تولید شده توسط این برند میباشد مثلا برند سامسونگ میتواند شامل زیر منویی مانند گلکسی باشد که خود گلکسی دارای زیر منوهایی مانند سری اس و سری نوت باشد سپس سری اس دارای زیرمنوهایی مانند اس2 اس3 اس4 یا اس5 باشد و الی آخر ...
بدین ترتیب وب سایت شما از نظر منوها و دسته بندی موضوعی شرایط بسیار خوبی برای کاربران مهیا میکند زیرا در این شرایط کاربر به راحتی میتواند از طریق منوهای شما دقیقا به کالا یا خدمات مد نظر خود دستیابد .


قرار دادن نقشه سایت
قراردادن نقشه سایت در اختیار کاربران در افزایش کارایی سایت شما بسیار موثر است. جدا از این مسئله که قرار دادن نقشه سایت در اختیار کاربران باعث میشود کاربر با شمای کلی سایت شما آشنا شود ، گاها ممکن است کاربری صفحه مد نظر خود را از میان منوها و بخش های سایت شما پیدا نکند اما با استفاده از نقشه سایت میتواند به سادگی هر صفحه و بخشی که مد نظرش میباشد را یافته و به آن مراجعه کند. استفاده از نقشه سایت به کاربر اجازه میدهد به راحتی بخش های سایت شما را به صورت کامل و به صورت یکجا مشاهده کند که این مسئله باعث میشود کاربر با کلیت کار شما نیز آشنا شود و بداند در سایت شما به صورت کلی چه بخش هایی قرار دارد .


قابلیت جستجوی پیشرفته در سایت
یکی از اصلی ترین عوامل کاربرپسندی ، قراردادن بخش جستجوی پیشرفته در سایت میباشد. هنگامی که شما هزاران کالا برای فروش دارید باید در نظر داشته باشید که حتی با وجود منوهایی کاملا کاربرپسند و مرتب از هرنظر بازهم کاربر ممکن است نتواند کالای مد نظر خود را از میان انبوه کالاهای شما بیابد . در این حالت وجود بخشی برای جستجو به صورت پیشرفته در سایت شما بسیار کارایی خواهد داشت. هنگامی که کاربر بتواند با جستجو در میان کالاهای شما به سرعت محصول مد نظر خود را بیابد باعث میشود میزان کاربرپسندی سایتتان به میزان قابل توجهی افزایش میدهد.


دکمه ها و آیکون های میانبر مناسب
میتوانید با استفاده از دکمه ها و آیکون های میانبر کار را برای کاربرانتان بسیار ساده کنید ، مثلا میتوانید با قرار دادن یک دکمه ثبت سفارش در انتهای مطلب مربوط به هر کالا کاربر را به صفحه خرید مربوط به این کالا منتقل کنید یا مثلا با قرار دادن دکمه اضافه به سبد خرید شرایطی برای کاربران فراهم کنید که به راحتی محصولات مد نظر خود را به سبد اضافه کرده و در نهایت پس از تکمیل خرید با پرداخت هزینه به صورت یکجا ، خرید خود را انجام دهند. قرار دادن چنین شرایطی برای کاربران بسیار مهم و پر اهمیت است زیرا تمامی کاربران علاقه مند هستند که خرید خود را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهند.

رنگ بندی مناسب
وجود رنگ بندی مناسب در سایتتان نیز باعث افزایش کاربرپسندی سایت شما میشود. تصور کنید سایت شما دارای پس زمینه ای مشکی و فونتی قرمز میباشد ، درچنین شرایطی کدام کاربر حاضر است به مدت چند دقیقه در سایت شما به دنبال کالا یا خدمات مورد نظر خود بگردد ؟! سعی کنید در رنگ بندی سایت خود از رنگ هایی استفاده کنید که چشم کاربر را خسته نمیکند ، این مسئله در میزان ماندگاری کاربر در سایت شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

قرار دادن بخش نظرات در سایت
میتوانید با دریافت انتقادات و پیشنهادات کاربران و بررسی نظرات آنها تمامی کاستی های سایت خود را برطرف کرده و علاوه بر جلب رضایت کاربران ، سایت خود را نیز بیش از پیش قدرتمند نمائید. استفاده از نظرات کاربران میتواند فواید زیادی برای شما داشته باشد که اصلی ترین آن ، آگاهی شما از نواقص موجود در سایتتان میباشد. در نظر داشته باشید که هرگز شما نمیتوانید مانند کاربران به نواقص کوچک و بزرگ سایتتان آگاهی داشته باشید بنابراین برای کسب اطلاع از تمامی نواقص موجود در سایتتان ، میتوانید از نظرات کاربران خود بهره مند شوید.

سالم بودن لینک های سایت
یکی دیگر از نکات پر اهمیت در زمینه کاربرپسندی سایت شما ، سالم بودن لینک های سایتتان میباشد. لینک های سایتتان از منو تا دکمه های میانبر و لینک های دانلود گرفته تا پیوندها و ... میبایست همواره سالم بوده و کار کنند. اگر کاربری روی لینک دانلود کاتالوگ محصول شما کلیک نماید اما لینک آن کار نکند ، کاربر حاضر به خرید محصول شما نخواهد شد زیرا نتوانسته کاتالوگ مد نظرش را دانلود و مطالعه نماید.

خدمات طراحی سایت ارزان و طراحی وب سایت حرفه ای با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت توسط شرکت طراحی سایت ایفانت برای اولین بار در ایران ارائه می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید