hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

 تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت چیست؟

 تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت , ترافیک وب سایت
بازدیدکنندگان صفحات وب شما باید مانند رودخانه ها جاری شوند!!!


اکثر صاحبان کسب و کارهای آنلاین پس از تکمیل فرآیند طراحی سایت و بهینه سازی سایت خود و در آغاز فعالیت در وب سایت به عنوان مدیر سایت میبایست درک کنند که زمانی که فردی از صفحات وب سایتشان بازدید به عمل می آورد به عنوان یک بازدید کننده به حساب آمده و میبایست شرایطی را مهیا نماید که در درجه اول این فرد مجددا از وب سایت دیدن نماید و پس از تبدیل شدن به مخاطب خاص ، آن را به مشتری تبدیل نمایید یعنی به عبارتی تبدیل بازدیدکننده به مشتری. اگر بخواهیم نسبت به تجزیه و تحلیل بازدیدکنندگان اقدام کنیم ، تفاوت های زیادی میان بازدید کننده معمولی و تخصصی وجود دارد ، به عنوان مثال اگر شما مقالاتی در رابطه با طراحی سایت ارزان و یا برندینگ در وب سایت خود دارید و بازدیدکنندگان مختلف آنها را مطالعه می نمایند باید بدانید که تفاوت های زیادی است میان افرادی که برای سرگرم شدن اقدام به خواندن این مطالب می نمایند و افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و به دنبال جدیدترین مقالات در زمینه شغلی خود میباشند و برای بروز رسانی اطلاعات خود به وب سایت شما سر میزنند. اگر جمعیت بازدیدکنندگان وب سایت خود را یک جریان در نظر بگیرید ، به عنوان مدیر سایت میبایست این جریان را هدایت کرده و آن را به سمتی حرکت دهید که در نهایت منجر به دستیابی شما به اهدافتان گردد. این حرکت دادن جریان باید به گونه ای باشد که هم کاربر احساس برنده شدن داشته باشد هم شما ، به قول معروف منجر به نتیجه ای برد برد شود . اگر به این فکر کنید که شرایط به گونه ای اداره شود که شما برنده شده و به اهدافتان برسید اما مشتریان شما به نوعی بازنده محسوب شوند ( به عبارتی ساده تر اگر بخواهید خودخواهانه رفتار کرده و حق حقوق مشتریان را در نظر نگیرید ) باید بدانید که در نهایت بازنده واقعی شما خواهید بود زیرا رفته رفته بازدیدکنندگان خود را از دست داده و این مسئله در نهایت منجر به کاهش تعداد مشتریان و میزان فروش شما خواهد شد و آنگاه خواهید دید که رودخانه ای که میتوانستید جریان بازدیدکنندگان خود را به آن تشبیه کنید ، خشک خواهد شد.  
سعی کنید اطلاعات آماری دقیقی نسبت به ورودی های خود داشته باشید یعنی بدانید که بازدیدکنندگان شما از چه طریق وارد وب سایت شما میشوند ، آیا از طریق موتور های جستجو سایت شما را پیدا میکنند ؟ آیا از طریق لینک های تبلیغاتی شما در وب سایت های دیگر وارد سایت شما میشوند و ... ، در رابطه با موتورهای جستجو بسیار دقیق باشید و اطلاعات کاملی برای خود جمع آوری کنید به ویژه در رابطه با اینکه بازدیدکنندگانی که از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما میشوند از طریق چه کلمات کلیدی ای وارد سایتتان میشوند سپس میبایست برنامه ریزی دقیقی برای بهبود نقاط ضعف و قوت خود در این زمینه داشته باشید یعنی به عنوان مثال اگر میخواهید بازدیدکنندگان شما از طریق کلمه کلیدی بازاریابی اینترنتی وارد سایتتان شوند اما در این کلمه ورودی مناسبی ندارید ، برنامه ریزی های ویژه ای داشته باشید تا ورودی سایتتان از طریق این کلمه کلیدی را افزایش دهید. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای آنلاین هیچگونه اطلاعی در رابطه با بازدیدکنندگان صفحاتشان نداشته و به همین دلیل هرگز اقدامات لازم به جهت دستیابی به اهداف مد نظر خود را نمیتوانند آنطور که باید به سرانجام برسانند به عنوان مثال هنگامی که شما میخواهید از طریق کلمه کلیدی طراحی سایت بازدیدکننده جذب نمائید اما نسبت به میزان ورودی های سایتتان از طریق این کلمه هیچگونه اطلاعاتی ندارید طبیعتا نمیتوانید نسبت به رفع مشکلاتتان اقدام کرده و به هدف خود یعنی بدست آوردن بازدیدکننده از طریق این کلمه اقدام نمائید. جریان ترافیک وب سایتتان یک ابزار مفید برای دستیابی به اهدافتان است اما در صورتی که شما این مسئله را درک کرده و به درستی از این جریان استفاده نمائید . ترافیک وب سایتتان در اصل سرمایه شما به حساب می آید بنابراین هرچقدر سرمایه خود را دقیق تر و با برنامه تر هدایت نمائید قطعا به اهداف خود نزدیکتر خواهید شد. باید بدانید که برای بدست آوردن این سرمایه میبایست تلاش زیادی به خرج دهید پس در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید زیرا از دست رفتن سرمایه هایتان یعنی شکست شما در دنیای اینترنت...

خدمات طراحی سایت ارزان و طراحی وب سایت حرفه ای با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت توسط شرکت طراحی سایت ایفانت برای اولین بار در ایران ارائه می شود.

دیدگاه‌ها  

0 #1 حسین صفوی 1395-06-31 21:50
سلام مقاله بسیار خوبی بود ، امکان قرار دادن لینک دانلود نرم افزار های تحلیل سایت را دارید لطفا
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید