hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

دامنه سایت و مسائل مربوط به تمدید آن

دامنه سایت و مسائل مربوط به تمدید آن , دامنه سایت و تمدید دامنه

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت های بسیار زیادی که در زمینه های مختلف ارتباطاتی صورت گرفته است تقریبا بسیاری از کاربران دنیای اینترنت نسبت به هاست و دامنه اطلاعاتی هرچند کم ، داشته و تا حدی با مفهوم هاست و دامنه آشنایی دارند اما هنوز هستند برخی کاربران تازه وارد و یا کاربرانی که در زمینه اینترنت اطلاعات کمی داشته و نسبت به مفاهیم هاست و دامنه هیچگونه اطلاعاتی در اختیار ندارند. برای این افراد اولین سوالی که پیش خواهد آمد این است که دامنه به چه چیزی گفته میشود ؟ یا به عبارتی ساده تر اولین سوال در ذهن این افراد عبارت است از : دامنه چیست؟ دامنه به آدرس سایت گفته میشود که از دو بخش تشکیل شده است ، نام دامنه و پسوند . برای مثال آدرس وب سایت ما را در نظر بگیرید ، efanet نام دامنه ما و پسوند آن ir میباشد.


 اما باز سوال اینجاست که دامنه مناسب چه ویژگی هایی داراست ؟ قطعا یکی از اساسی ترین و مهمترین ویژگی های یک دامنه خوب ، تناسب آن با نوع فعالیت شرکت و همچنین اهداف شرکت شما میباشد . یکی دیگر از برجسته ترین خصوصیت های یک دامنه مناسب کوتاه و کلیدی بودن آن است بدین مفهوم که نام انتخابی شما اولا کوتاه باشد دوما در زمینه کاری شما کلمه ای کلیدی باشد.


برخی از صاحبان کسب و کارهای آنلاین هزینه های هنگفتی برای طراحی سایت حرفه ای و همچنین بهینه سازی سایت محتوا پرداخت میکنند و پس از 11 الی 12 ماه تلاش فراوان در نتایج موتورهای جستجو به ویژه گوگل نیز رتبه های خوبی برای خود دست و پا میکنند اما پس از یک سال ، فراموش میکنند که دامنه خود را تمدید نمایند در نتیجه سایت آن ها از کار افتاده و این افراد در اولین لحظه ای که با این مسئله مواجه میشوند تصور میکنند سایت آنها هک شده است در حالی که این مسئله مربوط به عدم تمدید قرارداد دامنه میباشد. اکثر صاحبان کسب و کارهای آنلاین در ابتدا دامنه خود را برای مدت یک سال خریداری میکنند در نتیجه پس از گذشت این مدت میبایست نسبت به تمدید دامنه اقدام نموده و هزینه سالیانه آن را بپردازند در حالی که موارد بسیار زیادی مشاهده شده است که این تمدید سالیانه صورت نپذیرفته و در نتیجه ابتدا سایت غیر فعال شده و پس از مدتی این دامنه توسط شخصی دیگر به ثبت رسیده و مالکیت آن از دست مالک اولیه خارج شده است. بسیاری از مراکز معتبر فروش دامنه هم اکنون به صورت جدی فعالیت کرده و شما میتوانید نسبت به خرید دامنه از این شرکت ها اقدام نمائید ، اکثر این شرکت ها مدتی قبل از اتمام قرارداد سالیانه شما با ارسال ایمیل شما را از فرارسیدن زمان تمدید دامنه مطلع نموده و وظیفه خود را به درستی انجام میدهند اما بسیار زیاد هستند صاحبان کسب و کارهای آنلاینی که نسبت به این اطلاع رسانی بی تفاوت بوده و سرانجام وب سایت آنها غیرفعال میشود. بسیاری از افراد تصور میکنند هزینه ای که برای خرید هاست و یا دامنه صرف میکنند همانند هزینه ای است که برای طراحی سایت و یا بهینه سازی سایت صرف شده در حالی که هزینه طراحی ارزان سایت و بهینه سازی سایت فقط یک بار انجام میگردد اما هزینه هاست و دامنه به صورت سالیانه تمدید میگردد به همین دلیل صاحب وب سایت میبایست نسبت به تمدید هاست و دامنه خویش اقدام نماید. توصیه ما به شما عزیزان این است که در هنگام خرید هاست و دامنه از شرکت های معتبر استفاده نموده و همچنین اطلاعات ارتباطی دقیقی را به شرکت مد نظر خود ارائه دهید تا قبل از به اتمام رسیدن مدت زمان در اختیار داشتن هاست و دامنه تان شما را از این مسئله با خبر نمایند.


مسئله مهمی که در زمینه حفظ و نگه داری دامنه سایتتان مطرح است این است که وب سایت شما پس از مدتی فعالیت قطعا شناخته شده خواهد شد و کاربرانی آدرس سایت شما را ذخیره کرده و به بازدیدکنندگان دائم شما تبدیل میشوند اما پس از اینکه دامنه شما غیرفعال شده و یا شخص دیگری آن را خریداری نماید تمامی این کاربران تصور میکنند شرکت شما دیگر به فعالیت خود ادامه نداده و در نتیجه بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد که این امر باعث ضربه خوردن به نام تجاری شما نیز میشود. حفظ نام دامنه کاری بسیار آسان است ، شما فقط نیاز به پرداخت هزینه تمدید آن به صورت سالیانه دارید. تمدید دامنه سایتتان باعث میشود شما از بروز بسیاری مشکلات بعدی جلوگیری کرده و خود را دچار دردسر نکنید!

 خدمات طراحی سایت ارزان و طراحی وب سایت حرفه ای با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت توسط شرکت طراحی سایت ایفانت برای اولین بار در ایران ارائه می شود.

دیدگاه‌ها  

0 #2 آتلیه عروس 1395-05-01 01:33
عالی مثل همیشه
نقل قول کردن
0 #1 طراحی سایت 1392-10-30 14:49
بسیار عالی بود
با تشکر از زحمات شما
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید