hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

حفظ بازدیدکننده سخت تر از جذب آن استحفظ بازدیدکننده سخت تر از جذب آن است , تبدیل بازدیدکننده جدید به بازدیدکننده دائم


آیا تا به حال شنیده اید که تکرار قهرمانی از خود قهرمانی سخت تر است ؟ حفظ بازدیدکننده و تبدیل آن به بازدیدکننده دائم نیز همانند تکرار قهرمانی است زیرا این مسئله از جذب بازدیدکننده سخت تر است. تصور کنید بازدیدکنندگان جدیدی را وارد سایت خود کرده اید ، آیا تا همینجا کافی است و به هدفتان رسیده اید ؟ بسیاری از افراد برنامه ریزی های زیاد و هدف گذاری های خوبی نیز برای جذب بازدیدکننده انجام میدهند ولی برنامه ها و اهدافشان فقط برای جذب بازدیدکننده است و به بعد از آن کاری ندارند . تصور کنید موفق شده اید بازدیدکنندگان جدید را وارد سایتتان کنید ، آیا این مسئله شما را به هدفتان رسانده است ؟ آیا این مسئله باعث میشود بازدیدکننده تازه وارد تبدیل به بازدیدکننده دائمی بشود ؟ متاسفانه بسیاری از افراد تصور میکنند برنامه ریزی هایشان باید به گونه ای باشد که افراد جدیدی وارد سایتشان شود و در صورت تحقق این امر تصور میکنند موفق شده اند و به هدفشان رسیده اند در صورتی که برنامه ریزی برای حفظ بازدیدکننده تازه وارد و تبدیل آن به مخاطب دائم بسیار حساس تر و با اهمیت تر است و در اصل این مسئله است که باعث میشود صاحبان سایت به هدف برسند ولی بسیاری از صاحبان وب سایت ها به اشتباه تصور میکنند که بازدیدکننده کافی است به سایتشان وارد شود تا به هدفشان برسند اما این هدفی که تصور میکنند هدفی کاملا اشتباه است. مثال ساده برای این موضوع این است که تصور کنید یک فروشگاه دارید ، آیا همینکه فردی وارد فروشگاه شود شما به هدفتان رسیده اید ؟ یا باید کاری کنید تا از شما خرید نماید و در صورتی که از شما خرید نماید به هدف خود رسیده اید ؟

تصور میکنم متوجه شده اید که برنامه ریزی و هدف گذاری برای جذب بازدیدکننده بسیار موضوع مهمی است اما به هیچ عنوان کافی نیست بلکه برنامه ریزی و هدف گذاری در این زمینه دو بخش کاملا مجزا است ، اول برنامه ریزی برای کشاندن بازدیدکننده به سایت خود ، دوم برنامه ریزی برای حفظ بازدید کننده و تبدیل آن به مخاطب دائم . قطعا در این فکر هستید که چگونه میتوان بازدیدکننده را حفظ کرده و آن را به مخاطب دائم تبدیل کرد  ؟ قطعا برنامه ریزی مناسب و هدف گذاری های دقیق و حرفه ای میتواند به شما در حفظ و نگهداری بازدیدکنندگان کمک فراوانی نماید ، جذب بازدید کننده جدید بسیار مهم و حیاتی است اما قطعا حفظ آن است که شما را به اهداف مد نظر میرساند . در ادامه این مقاله سعی میکنم برخی استراتژی ها برای تبدیل بازدید کننده جدید به بازدیدکننده دائم را مختصرا توضیح دهم تا بتوانید ایده های مناسبی برای خود یافته و با کمک گرفتن از این مقاله نسبت به تبدیل مخاطبین جدید به مخاطبین خاص به موفقیت برسید.

ایجاد ناوبری موثر در سایت

یکی از مواردی که میتواند شما را در حفظ بازدید کننده موفق نماید وجود ناوبری موثر در سایت است . قطعا هنگانی که بازدید کننده جدید وارد یک سایت میشود سعی میکند به صورت کلی سایت را ارزیابی نماید و با بخش های مختلف سایت آشنایی پیدا کند تا اطلاعات کلی نسبت به سایت بدست آورد. اگر بازدید کننده نتواند در سایت شما به راحتی حرکت کند ، صفحات سایتتان را زیر و رو کند و به هر بخشی که میخواهد به سادگی دسترسی پیدا کند شما نمیتوانید او را متقاعد کنید تا بازهم به سایت شما سر بزند . ناوبری موثر در سایتتان به کاربر اجازه میدهد تا به راحتی در میان صفحات سایتتان حرکت کند و به هر بخشی که میخواهد دسترسی پیدا نماید به همین دلیل کاربر نسبت به مدیریت سایت ذهنیت مثبتی پیدا میکند زیرا در میابد که مدیران سایت برای رفاه کاربران و بازدیدکنندگان خود تلاش میکنند و به آسایش و راحتی بازدیدکنندگان احترام گذاشته و در جهت تحقق آن قدم برمیدارند. قطعا وجود ناوبری موثر در سایت یکی از عوامل تاثیرگذار در حفظ مخاطبین است.

پرهیز از تبلیغات زیاد و یا تبلیغات دروغین

بسیاری از کاربران دوست ندارند وارد سایت های تبلیغاتی شوند ، اما در برخی وب سایت ها به قدری بخش های مختلف تبلیغاتی وجود دارد که سایر بخش ها و موضوعات سایت را نیز تحت شعاع خود قرار میدهد و کاربر برای دسترسی به بخش های مد نظر خود باید در میان انبوه بخش های تبلیغاتی به جستجو بپردازد ! گاهی نیز کاربرانی که علاقه مند هستند تبلیغی را مطالعه کنند تا در صورت نیاز اقدام به خرید آن نمایند متوجه میشوند که در این تبلیغ بزرگنمایی شده و توضیحات آن با حقیقت فاصله دارد ، همین مسئله باعث میشود اعتماد کاربر به سایت از بین برود به همین دلیل بعید است چنین کاربری تبدیل به مخاطب دائمی سایت شود زیرا پرده اعتماد کاربر به سایت پاره شده و کاربر ذهنیتی منفی نسبت به مدیران سایت پیدا خواهد کرد.

اطلاعات بروز

یکی از اساسی ترین و حرفه ای ترین روش ها برای حفظ مخاطب استفاده از اطلاعات بروز است . تقریبا میتوان گفت بهترین روش تبدیل بازدیدکننده جدید به مخاطب دائم استفاده از اطلاعات بروز دنیا میباشد زیرا اکثر کاربران علاقه شدیدی به اطلاعات روز دنیا داشته و هیچ چیز بیش از اطلاعات جدید و تخصصی و البته حقیقی ( برخی برای حفظ بازدید کنندگان اقدام به انتشار مطالبی قدیمی در قالبی جدید میکنند و یا مطالبی را به دروغ نوشته و کاربران را گول میزنند که این رفتارها باعث میشود کاربران به محض اطلاع از موضوع دیگر هرگز به این سایت مراجعه نکنند ) بازدیدکننده را مجاب به بازگشت دوباره به یک سایت نمیکند.

تعمیر و نگهداری بخش های مختلف سایت و لینک ها


همواره در سایت خود به دنبال برطرف کردن مشکلات باشید . به محض بروز مشکل در کوچکترین بخشی از سایتتان به سرعت آن را برطرف نمائید تا کاربران از این مسئله خوشنود شوند . اینکه کاربر بداند در صورت خرابی هر بخش از سایت مدیران سایت به سرعت در جهت برطرف کردن مشکل اقدام میکنند امری بسیار مثمر ثمر در حفظ بازدیدکنندگان است زیرا بازدیدکننده متوجه میشود که صاحبان سایت نسبت به بازدیدکنندگان خود ، خود را مسئول دانسته و در صورت بروز هرگونه مشکل در جهت رفع آن به سرعت اقدامات لازم را انجام میدهند . این نکته در مورد لینک های سایت به خصوص لینک های دانلود سایت بسیار محسوس تر است به همین دلیل سعی کنید همواره لینک های سایتتان صحیح و سالم باشد زیرا اگر کاربری برای مثال بخواهد چیزی را در سایت شما دانلود نماید ولی لینک دانلود آن خراب باشد ، بسیار نا امید شده و ممکن است همین نا امیدی باعث شود کاربر دیگر به سایت شما باز نگردد.

سازگاری سایتتان با تمام مرورگرها

آیا شما میتوانید به طور قاطع و صحیح بگویید که بازدیدکنندگان سایت شما از فلان مرورگر استفاده نمیکنند ؟ آیا سایت خود را با مرورگرهای مختلف مورد آزمایش قرار داده اید تا از عملکرد صحیح و یکسان آن در مرورگرهای مختلف مطمئن شوید ؟ اگر سایتتان با تمامی مرورگرها سازگار نیست قطعا مخاطبینی را از دست خواهید داد زیرا هر مرورگری برای خود کاربرانی دارد که از آن استفاده میکنند به همین دلیل است که سایت شما باید در تمامی مرورگرها به درستی کار کرده و عملکردی یکسان در آن ها داشته باشد . هیچ کس نمیتواند بگوید سایت من فقط با این مرورگر مورد بازدید قرار میگیرد و یا از فلان مرورگر کسی استفاده نمیکند ، سایتتان را برای تمامی مرورگرها طراحی کنید تا حتی یک نفر را به دلیل عدم سازگاری با مرورگر از دست ندهید.

عدم استفاده از صدا

به هیچ عنوان در سایت خود از موسیقی استفاده نکنید و یا اگر مایل به استفاده از موسیقی ( ویدئو و ... ) در سایتتان هستید حتما برای پخش آن از کاربر اجازه بگیرید . تصور کنید یک کارمند در محل کار خود از سایت شما دیدن میکند ، اگر بدون اجازه از او موسیقی شما پخش شود آبروی کاربر در میان همکارانش خواهد رفت ، همین مثال کافی است تا اهمیت این مسئله را درک نمائید.

به یاد داشته باشید که اگر طراحی سایت شما به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان مدت زمان زیادی در سایت شما باقی بماننند ، میزان سئو سایتتان به همان اندازه افزایش خواهد یافت.

 

خدمات طراحی سایت ارزان و طراحی وب سایت حرفه ای با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت توسط شرکت طراحی سایت ایفانت برای اولین بار در ایران ارائه می شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید