hidden

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

نکاتی برای طراحی وب سایت های تک صفحه ای

به دلایل متعدد، وب سایت های تک صفحه ای روز به روز رواج بیشتری پیدا می کنند. اول، زمان کمتری برای طراحی آنها نیاز است و فضای کمتری برای هاست نیز دارند. این یعنی مزایای بیشتر و تلاش کمتری هم برای طراحی و عهم برای کمپانی دارا هستند. یکی دیگر از مزایای این وب سایت ها این است که اطلاعات واضح تر و قابل دسترس تر به کاربران ارائه می شود و نیازی به صفحات متعدد برای انتقال پیام به کاربر نیست. تبلیغ آنلاین آن هم ساده تر است، چون هزینه کمتری نیاز دارد. همه این عوامل وب سایت های تک صفحه ای را به یک گزینه جالب و مفید برای بسیاری از کمپانی ها تبدیل کرده است.


از نقطه نظر طراحان، این یک سکوی بسیار مناسب برای نشان دادن مهارت ها و استعداد آنها است. در حالی که طراحی وب سایت های بزرگ تر که دارای صفحات زیادی هستند رایج تر هستند، این وب سایت های تک صفحه ای خلاقیت طراحان را مورد آزمایش قرار می دهد و به آنها کمک می کند تا هر روز بهتر از روز قبل شوند. نکاتی که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد به طراحان کمک می کند وب سایت های تک صفحه ای جدیدی طراحی کنند طوری که برای کاربران جذاب و دلپسند باشد.
درک هدف
درک و فهم هدف صفحه وب اولین گام به سمت طراحی یک صفحه وب است. صفحه وب باید کاملا بر اساس و بر مبنای هدف باشد، و هر کاربری که از آن صفحه بازدید می کند باید قادر باشد به سهولت ماهیت محصول یا سرویسی که توسط این صفحه وب ارائه شده را تعیین کند. به هر حال، این بدین معنی نیست که سایت باید لزوما خسته کننده و حوصله سر بر باشد. به عنوان طراح، شما می توانید تمام مهارت خود را برای طراحی صفحه ای به کار ببرید که به هدف خود را به درستی ارائه می کند، و در عین حال جذاب و چشم نواز و زیبا نیز باشد.

در این مثال، وب سایت تک صفحه ای در مورد طراحی به نام Vadim است. پورتفولیوی او، همانند اطلاعات تماس، روی یک صفحه قابل دسترس است، و کاربران می توانند با بالا و پایین بردن صفحه و یا با کلیک روی لینک های موجود به آن دسترسی پیدا کنند. طراح دقیقا هدف وب سایت که شناساندن و معروف کردن حرفه خود است را درک کرده است و آن را به طور تاثیرگذار به نمایش گذاشته است.


تمرکز روی موضوع
وب سایت های تک صفحه ای که قصد طراحی آن را دارید باید متمرکز باشند. به عنوان یک طراح، شما باید تمام تلاش خود را برای باقی ماندن روی نقطه اصلی به کار بگیرید و از موضوع وب سایت خود دور نشوید. برای مثال، اگر شما اگر طراحی هستید که قصد دارید کار خود را تبلیغ کنید و از یک وب سایت تک صفحه ای استفاده می کنید، صحبت کردن در مورد سرگرمی ها و علایق تان غیر منطقی است و شما را از تمرکز روی موضوع و منظور اصلی دور می کند. شما فضای کمی برای ارائه اطلاعات ضروری در اختیار دارید، بنابراین مطمئن شوید به درستی و به طور منطقی از از این فضا برای انتقال پیامی که می خواهید کاربر از آن مطلع باشد استفاده کرده اید. مثال زیر یک وب سایت تک صفحه ای است که آخرین نسخه های مرورگرهای مختلف را برای دانلود ارائه می کند. عنوانی که توسط یک محتوای تک خطی به وضوح توضیح می دهد که این وب سایت در مورد چیزی است که کاربران می توانند از آن مطلب مورد نظر خود را استخراج کنند. این وب سایت بیشتر روی بخش دانلود متمرکز است و به مقایسه ویژگی ها و امکانات، که باعث دور شدن از مبحث دانلود می شود، نمی پردازد.

طراحی یک صفحه بندی و آرایش صفحه جذاب
صفحه آرایی یکی از مهم ترین جنبه های یک وب سایت تک صفحه ای است. این عامل بیش از آنچه تصور می کنید چالش برانگیز است، چون شما مجبورید تنها با یک وب سایت تک صفحه ای، پیام خود را در عین اینکه که علاقه و نظر کاربر را جلب می کنید به او منتقل نمایید. اغلب وب سایت های تک صفحه ای دارای صفحه بندی های سلسله مراتبی هستند و کاربران می توانند برای دیدن اطلاعات بیشتر صفحه را پایین ببرند. هدف شما به عنوان یک طراح اطلاع رسانی به کاربر هد صفحه وب است، بنابراین باید از صفحه آرایی استفاده کنید که جذاب تر باشد. مردم فونت های بزرگ را به فونت های کوچک ترجیح می دهند، پس استفاده از این فونت ها می تواند به نفع شما باشد. متن های برجسته و به اصطلاح بولد و ترکیب مناسب رنگ ها نمای خاصی به صفحه ندی شما می بخشد. شما همچنین می توانید عناصر طراحی شده مختلفی را برای جذاب تر شدن صفحه وب اضافه کنید. مثال زیر نمونه مناسبی از یک صفحه وب با صفحه آرایی جذاب و در عین حال ساده است. هنگامی که کاربر به پایین صفحه می رود، صفحه آرایی تغییر پیدا می کند و این باعث می شود کاربر همیشه مشغول دیدن یک آیتم جدید باشد.

از بی نظمی و هرج و مرج بپرهیزید
نمایش دادن و ارائه اطلاعات در یک صفحه بسیار وسوسه انگیز است. این کار نه تنها نما و جلوه و حس وب سایت را افزایش می دهد، بلکه باعث در هم ریختگی و شلوغ شدن آن و در نتیجه سردرگم شدن کاربر شود. وقتی شما با استفاده از اشیا و آیتم های مختلف، مثل متن و فیلم، اطلاعات زیادی را ارائه می کنید، کاربر نیم داند باید چه کاری انجام دهد. وقتی این اتفاق رخ می دهد، هدف کلی سایت گم می شود و تمام تلاش های شما از بین می رود. برای جلوگیری از این پیشامد، سعی کنید محتوای سایت ا حد امکان ساده و مختصر باشد. کاربر باید در یک نگاه هدف وب سایت را بفهمد و هرگز نباید مجبور به جستجوی اطلاعات شود. اگر باید اطلاعات و آمار زیادی را به نمایش بگذارید، بهتر است از یک وب سایت چند صفحه ای استفاده کنید.

در این مثال، پیام به آسانی قابل فهم است و هیچ مطلب یا آیتم غیر ضروری به چشم نمی خورد.راهنماها را ساده و قابل دسترس طراحی کنید
راهنما اغلب یکی از جنبه هایی است که در هنگام طراحی وب سایت های تک صفحه ای نادیده گرفته می شوند. در ابتدا ممکن است این آیتم ضروری به نظر نرسد، اما در حقیقت نقش مهم و اساسی در وب سایت های تک صفحه ای نیز ایفا می کند. شما به عنوان یک طراح باید در مورد هدایت کاربر به یک وب سایت کاملا هوشیار عمل کنید. از ویدئوهای YouTube می توان به عنوان یک نمونه منحصر به فرد یاد کرد که روی صفحه نمایش داده می شوند. وقتی کاربر روی ویدئو کلیک می کند، به طور خودکار و بدون دریافت خطا و یا پیغام هشدار مجددا به سایت هدایت می شود. این برای کاربر مشکل ساز است و مهمتر از همه، کاربر را سردرگم کرده و او را از وب سایت دور می کند. پس هنگام طراحی یک وب سایت تک صفحه ای راهنماها را نیز در نظر داشته باشید. سایتی که در زیر مشاهده می کنید یک نمونه خوب برای راهنمای مناسب است. لینک های سایت های خارجی توسط دوایر سبز رنگ مشخص شده اند و لیبل های آنها اطلاعات کافی را نشان می دهند. این به کاربران هشدار می دهد آیا در حال باز هدایت شدن هستند و آنها می توانند تصمیم بگیرند که هدایت شوند یا نه. بهتر است همیشه انتخاب را به عهده کاربر قرار دهیم، چون وقتی می توانند در مورد راهنمایی شدن تصمیم بگیرند احساس قدرت می کنند.

خلاق باشید
وب سایت های تک صفحه ای بهترین ابزار برای شکوفا کردن و بروز دادن خلاقیت و استعداد شما است. برای این که بتوانید یک وب سایت ساده و جذاب طراحی کنید نیاز به انجاک کار زیادی ندارید. در حقیقت، این یکی از چالش برانگیزترین پروژه هایی است که می تواند شما را به عنوان یک طراح به شکوفایی برساند و رشد دهد. از این فرصت برای نشان دادن قابلیت های خود استفاده کنید و هیچ گاه از کسب تجارب جدید و آزمایش و امتحان کارهای جدید نهراسید. از تصاویر، رنگ های مختلف و حتی عکس برای خلق یک طرح منحصر به فرد استفاده کنید. منحصر به فرد و بدیع بودن طرح باعث می شود شما در میان انبوهی از طراحان سایت بدرخشید. در مثال زیر، راهنمای "jump now" نمای تازه و منحصر به فردی به طرح بخشیده است. شما می توانید عناصر استثنایی این چنینی را بیشتر در طراحی خود مورد استفاده قرار دهید.

در صورت لزوم از برنامه نویسی استفاده کنید
ممکن است نیاز به کمی برنامه نویسی روی سایت پیدا کنید، مخصوصا اگر مجبور به اجرای برنامه های خاصی مثل پردازش یک پرداخت بوید. شما می توانید برنامه نویسی را خودتان انجام دهید، و یا از دیگران بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند. AJAX و JavaScript دو نمونه از رایج ترین زبان های برنامه نویسی روی این صفحات هستند.

در مثال زیر، وب سایت تک صفحه ای حاوی مقداری برنامه نویسی است که باعث شده افکت دلخواه در آن ایجاد شود. بنابراین شما می توانید برای بالا بردن کیفیت کلی وب سایت در بخشهایی که لازم است از برنامه نویسی استفاده کنید.
منبع : پرشین GFX

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید