hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

اینفوگرافیک چیست؟

واژه اینفوگراف (Info graphic) خلاصه شده‌ای از Information Graphic است .امروزه اینفوگراف ها را زیاد در اطراف خود مشاهده می‌كنیم، كتاب‌های كودكان، اخبار، نقشه‌ها و ارائه اطلاعات علمی، همه به نوعی از اینفوگراف به عنوان یك ابزار كارا استفاده می‌كنند. ابزاری كه دو هدف عمده را پوشش می‌دهد:

 • كمك به نمایش سریع، واضح و زیبای ایده‌های پیچیده
 • نشر اطلاعات و داده‌ها به صورت بصری و سهل‌الوصول

 

اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان، نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند.این نگاره‌ها در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها وجود دارد، استفاده می‌شوند .

مغز ما علاقه زیادی به تحلیل و ذخیره اطلاعات به صورت بصری دارد. حتی ارتباط میان اشیا و اطلاعات را به شکل بصری ذخیره می‌کند نه لغوی.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 بیشتر بدانیم

قواعد ساخت اینفوگرافیک :

 • سازمان‌دهی ( چه میزان جزئیات نیاز است و کجاها باید تاکید بیش‌تر نمود؟)
 • نمایان سازی ( دیگران باید به سادگی بتوانند اینفوگرافیک را ببینند و از آن استفاده کنند)
 • زمینه و بافت ( آیا بینندگانتان تحمل دیدن اینفوگرافیک شما را دارند؟)
 • ساده سازی ( متون و رنگ‌ها نباید بر کلیت کار غالب باشند)
 • تعادل ( اطلاعات خیلی زیادی ارائه نکنید در عوض وضوح را بالا ببرید)
 • رابطه علت و معمولی ( نمایش علت ومعلول‌ها در رابطه‌ها نشان داده شوند )
 • نمایش تضادها و مقایسه‌ها
 • چند بعدی بودن ( این هدف اصلی اینفوگرافیک است)
 • یکپارچگی (انسجام در طرح موضوعات)

ساختار اینفوگرافیک

تهیه اینوگراف یک فن و یک مهارت است، طراح اینفوگرافیک در قدم نخست باید اطلاعات و اعداد و ارقام را از منابع گوناگون جمع‌آوری کند و بعد با استفاده از اشکال و نمادها آن‌ها را به شیوه‌ای جذاب ارائه کند. سه روش برای انتقال اطلاعات كه در اینفوگراف‌ها زیاد استفاده می‌شود:

 • Timeline
 • Line Chart
 • Pie Chart

برخی اینفوگرافیک ها یك داستان را در یك نگاه كوتاه و خواندن مختصر بیان می‌كنند.برخی دیگر كمی پیچیده‌تر هستند و نیاز دارند که خواننده زمان بیش‌تری به همراه تفكر صرف كند

نمونه‌هایی از افراط در به کارگیری اشکال و اطلاعات نامرتبطی که کمکی به هدف اصلی نمی‌کنند

 

طراحی و ساخت اینفوگرافیک

طراحی و ساخت اینفوگرافیک

جذابیت + شکل ظاهری + کارکرد + یکپارچگی = اینفوگرافیک خوب

برخی ویژگی‌های اینفوگرافیک

 • اینفوگرافیک، حجمی متعادل از ترکیب معنادار کلمات، تصاویر و اشکال است که در کنار هم یک واحد یکپارچه از ارتباطات را می‌سازند.
 • عناصر متنی و تصویری به شدت با هم یکپارچه هستند.
 • اینفوگرافیک یکی دوصفحه معمولی یا یک صفحه بزرگ را شامل می‌شود.
 • اینفوگرافیک معمولا اطلاعاتی بیش از یک دیاگرام مفهومی را در بر می‌گیرد.
 • اینفوگرافیک معمولا چند قطعه متن دارد.

طراحی اینفوگرافیک نهان‌ ها را آشکار می‌سازد. پیچیدگی‌ها را توضیح می‌دهد. ابهامات را روشن می‌سازد.

ساختن یک ارائه بصری از اطلاعات تنها ترجمه‌ی آن‌چه میتوان خواند به چیزی که بتوان دید نیست.

بلکه شامل پایش اطلاعات، برقراری ارتباط بین آن‌ها، تشخیص الگوها و نمایش به روشی که به مخاطب این توانایی را بدهد که از آن اطلاعات برای خود دانش قابل فهم تولید کند.

طراحی و ساخت اینفوگرافیک

 

اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند.این نگاره‌ها در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها است، استفاده می‌شوند.
استفاده از گرافیک‌های اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد.
اولین اینفوگرافیک ها را می توان در نگاره های داخل غار انسان های نخستین یافت. با گذشت زمان و پیشرفت بشر ، اینفوگرافیک ها جنبه علمی تر و کاربردی تری به خود گرفتند . به گونه ای که اواخر سال 1400 میلادی لئوناردو داوینچی برای بیان ایده ها و تشریح مسائل علمی خود از اینفوگرافیک استفاده نمود. یکی از نخستین اینفوگرافیک های مدرن و کاربردی ، در کتاب اطلس سیاسی و تجاری ویلیام سیلوستر مورد استفاده قرارگرفت. این کتاب توسط هیستوگرام‌ها و چارت‌های میله‌ای، اقتصاد انگلستان قرن 18 را توضیح داده بود.
مغز ما علاقه زیادی به تحلیل و ذخیره اطلاعات به صورت بصری دارد. حتی ارتباط میان اشیا و اطلاعات را به شکل بصری ذخیره می‌کند نه لغوی. برای مثال به سه لغت مداد، تلفن و تلویزیون فکر کنید- چه چیز اول به ذهنتان می‌آید؟ آیا به حروف تشکیل دهنده این لغات فکر می‌کنید یا به شکل فیزیکی آنها؟ پس همانطور که مشاهده می‌کنید درک و یادگیری صورت فیزیکی و بصری داده ها و اطلاعات برای مغز ما به مراتب آسانتر از فهم شکل نوشتاری آنها است.

اینفوگرافیک چیست و دلایل استفاده از آن چه می باشد؟

 

اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند.این نگاره‌ها در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها است ، استفاده می‌شوند. در این مطلب به تعریف اینفوگرافیک و دلایل استفاده از آن در استراتژی بازاریابی اینترنتی پرداخته می شود.

استفاده از گرافیک‌های اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد.

امروزه تخمین زده می شود بیش از یک میلیارد محتوا در روز ایجاد می گردد که با این حجم اطلاعات ، کاربران اینترنتی برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود به دنبال آن دسته از محتوایی هستند که در کمترین زمان ممکن اطلاعات کافی را در اختیار آن ها قرار دهد. کاربران اینترنتی بعضا آدرس های صفحات اینترنتی حاوی اطلاعات را در مرورگر خود بوک مارک می نمایند و یا در رایانه خود ذخیره می کنند ، از اطلاعات در ارائه ها استفاده می نمایند و یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. با در نظر گیری این موارد ، بازاریابان به دنبال روش هایی هستند که بتوانند حجم وسیعی از اطلاعات را در قالب محتوای تصویری ارائه نمایند. یکی از این روش ها استفاده از اینفوگرافیک ها هستند.

طراحی و ساخت اینفوگرافیک

همچنین اینفوگرافیک ها به طور گسترده در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و حجم وسیعی از بازدید کننده را برای وب سایت ها به ارمغان آورند.

۶ دلیل استفاده از اینفوگرافیک ها در استراتژی های بازاریابی به شرح زیر است:

۱) یادگیری به صورت تصویری رایج تر است.

بر اساس یافته های به دست آمده ، ۸۳ درصد یادگیری انسان ها از طریق محتوای تصویری حاصل می شود بدین ترتیب استفاده از محتوای تصویری در استراتژی بازاریابی ضروری می باشد.

۲) اطلاعات با حجم کمتر بیشتر خوانده می شوند.

کاربران به علت کمبود وقت کافی نمی توانند تعداد صفحات بیشمار اطلاعات را مطالعه نمایند و مکررا به دنبال آن دسته از محتوایی هستند که با حجم کمتر ، اطلاعات مورد نیاز آن ها را در اختیارشان قرار دهد. آن دسته از شرکت هایی که بتوانند این خواسته کاربران را جوابگو باشند در میان رقبای خود جایگاه بهتری خواهند داشت.

۳) در اینفوگرافیک ها نام برندها ذکر می گردد.

هر اینفوگرافیک ترکیبی از اطلاعات حیاتی است که در قالب محتوای تصویری ارائه می گردد. در اینفوگرافیک ها امکان انجام امور مربوط به برندینگ توسط بازاریابان فراهم می گردد.

۴) هنگامی که کلمات موثر نیستند نقش اینفوگرافیک ها پر رنگ تر می شود.

روز به روز تعداد شبکه های اجتماعی که مبتنی بر محتوای تصویری هستند افزایش می یابد و این نشان از اهمیت این نوع از محتوا است. اینفوگرافیک ها امکان اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مبتنی بر عکس را فراهم می نمایند و بدین ترتیب توانایی جذب مخاطب بیشتری را دارا می باشند.

۵) از اینفوگرافیک ها در مباحث سئو نیز می توان استفاده نمود.

در صورت طراحی اینفوگرافیک ها ، می توان این امکان را برای صاحبان وب سایت ها و وبلاگ ها فراهم نمود تا از این نوع محتوا در پایگاه اینترنتی خود استفاده نمایند و اقدام به درج لینکی به صفحه منبع به عنوان لینک بازگشتی کنند و بدین ترتیب اهداف سئو در خصوص انجام لینک بیلدینگ فراهم می گردد.

۶) اینفوگرافیک ها می توانند کاربران را تشویق به انجام کاری نمایند.

محتوای اینفوگرافیک ها به گونه ای است که می توانند کاربران را برای استفاده از خدمات یک وب سایت تشویق نمایند و یا به طور غیر مستقیم به معرفی محصولات و خدمات بپردازند .

دیدگاه‌ها  

0 #1 طراحی سایت 1394-09-09 10:21
ممنون .فقط یک سوال داشتم. اینفوگرافیک همون موشن گرافیکه؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید