hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

مهاجرت به آمریکا,اقامت آمریکا,تحصیل در آمریکاکشور آمریکا به دلیل بهره مند بودن از منابع عظیم مالی، اقتصادی، صنعتی، انسانی و ...  نیاز روز افزونی به پذیرش متخصصان و نخبگان در همه زمینه های علم و فناوری در خود احساس می کند. همین امر سبب افزایش متقاضیان مهاجرت به آمریکا و همچنین دشوار کردن مراحل اخذ ویزای آمریکا شده است.روش های مهاجرت و اقامت آمریکا  عبارتند از : برنامه سرمایه گذاری دولت امریکا با اخذ گرین کارت | EB5 / برنامه ویزای تجاری امریکا در سریع ترین زمان با تمام مزایا | E2 / برنامه کار دولت امریکا با اخذ گرین کارت | EB3 / مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج یا نامزدی

 

تحصیل در آمریکا

تعداد متقاضیان تحصیل در آمریکا ، مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا (گرین کارت) در مقایسه با هر کشوری بسیار بالاتر است. آمریکا به عنوان اولین قدرت اقتصادی جهان با بزرگترین منابع طبیعی و صنایع پیشرفته به مقصدی رویایی برای بسیاری از این افراد تبدیل شده است.امروزه به علل گوناگون از جمله نیاز روز افزون کشور ها به افراد متخصص، علاقه به ادامه تحصیل در سطح کارشناسی ارشد و دکترا در دانشجویان سراسر دنیا از جمله ایران وجود دارد. کشور آمریکا با بیش از ۵۰۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی نیاز روز افزون به دانشجوی خارجی در صدر کشورهای علاقه مند به پذیرش تحصیلی جای می گیرد.

امکانات مالی دانشگاه های آمریکا بسیار بیشتر از دانشگاه های سایر کشورهاست. همین طور امکان استفاده از مراکز علمی در سراسر کشور پهناور آمریکا، کنفرانس ها و کارگاه های علمی آموزشی، امکان دسترسی به عده ای از بهترین اساتید فن دنیا، نظام آموزشی بسیار منظم و .... از جمله دلایلی است که ایالات متحده آمریکا را برای بسیاری از علاقه مندان ادامه تحصیل در صدر فهرست کشورها قرار می دهد وباعث افزایش کیفیت تحصیل در آمریکا شده است. آمریکا از کشورهایی است که سیستم دانشگاهی پیشرفته‌ای دارند به طوری که از سیستم دانشگاه‌ های تحقیقاتی آمریکا امروزه توسط بسیاری از کشورها الگوبرداری شده‌است.به طور کلی دانشگاه های آمریکا به دو گروه ایالتی (state school) و خصوصی (private school) تقسیم می‌شوند. دانشگاه های ایالتی معمولاً بسیار ارزان‌تر هستند اما ممکن است برای پذیرش دانشجویان خارجی (international students) محدودیت ظرفیت داشته باشند.

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا بسته به اینکه شما در کدام ایالت آمریکا و یا اینکه در یک منطقه شهری و یا روستایی زندگی کنید بسیار متفاوت است.بسیاری از اعدادی که در جدول پایین برای احتیاجات اولیه زندگی در آمریکا مشاهده می کنیدبه عنوان یک میانگین از هزینه ها در سراسر آمریکا آورده شده است.امکان دارد در جا های مختلف شما قیمت های بالاتر یا پایین تری داشته باشید.به عنوان مثال در منطقه غربی ایالات متحده آمریکا ( اوهایو، ایندیانا ، ایلینوی ، و غیره) قیمت ها بسیار کمتر از قیمت های به اشتراک گذاشته شده است.این در حالی است که در نیو انگلند این هزینه بسیار بیشتر است.ار به قصد تحصیل هم وارد آمریکا شده اید باید بدانید که دانشگاهی که شما در آن تحصیل میکنید می تواند برای کمک به شما مقداری از هزینه هایتان را پوشش دهد.

 

شیر (1 لیتر) 0.92 $
قرص نان سفید تازه ( 500G ) 2.56 $
برنج سفید ( 1KG ) $3.63
12 عدد تخم مرغ 2.76 $
پنیر محلی (1KG) 10.71 $
سینه مرغ بدون استخوان ، بدون پوست ( 1KG ) 8.75 $

 

اگر شما به دنبال اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه های زندگی در آمریکا هستید می توانید با مراجعه به سایت Numbeo به ریز هزینه ها دسترسی داشته باشید.این هزینه های معمولا توسط کاربرانی که در آمریکا زندگی می کنند و یا از آمریکا دیدن کردن وارد شده است.همچنین شما می توانی با مراجعه به سایت اداره آمار آمریکا از میزان هزینه های زندگی آمریکا در ایالت های مختلف اطلاعات لازم را کسب نمایید.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا مخصوصاً برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست. معمولاً دانشجویان از یکی از سه طریقه بورس (fellowship)، دستیار تحقیق یا RA ٬ research assistantship و یا دستیار تدریس یا TA ٬ teaching assistantship نه تنها از پرداخت شهریه معاف می‌شوند، بلکه درآمدی نیز کسب می‌کنند.

 Fellowships and Scholarships یا بورس‌های تحصیلی

بورس‌های تحصیلی داری انواع گوناگونی است که معمولاً از سوی دانشکده‌ها یا شرکت‌ها و مؤسسات خارج از دانشگاه به منظور تشویق در اختیار دانشجویان مستعد در تعدادی محدود قرار می‌گیرد. خصوصیت اصلی بورس‌ها این است که بر خلاف کمک هزینه در ازای گرفتن آن لازم نیست کار بکنید. معمولاً برای کسب fellowship نمره GRE و معدل دوران لیسانس و فوق لیسانس (GPA) و توصیه نامه های اساتید بسیار مهم هستند. این مورد معمولاً توسط اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی می‌شود و بسیار رقابتی است. مدارک و شرایط لازم برای کسب چنین موقعیتی را در وب سایت دانشگاه مورد نظر می‌توانید پیدا کنید.

Teaching Assistantship

شما به عنوان یک TA بری همکاری با یک نفر استاد در تدریس یک دوره به خصوص انتخاب می‌شوید. ضمن اینکه وظیفه افراد TA از تنوع بسیاری برخوردار است که به صورت عمومی شامل نمره دادن، کمک به دانشجویان و اداره جلسات هفتگی می‌باشد. سمت شما به عنوان دستیار تدریس بستگی به نظر استادی دارد که با وی همکاری دارید. تعدادی از اساتید ممکن است که از شما بخواهند که به مدت 40 ساعت در هفته با آنان همکاری نمایید و تعدادی نیز ممکن است تنها خواستار تصحیح اوراق امتحان باشند. کسب موقعیت TA به تسلط دانشجو به زبان انگلیسی و توانایی تدریس بستگی دارد. این موقعیت به خصوص برای کسانی که می‌خواهند با فرهنگ و زبان آمریکایی آشنایی زیادی پیدا کنند و به خصوص برای کسانی که می‌خواهند در آینده همین شغل (تدریس در دانشگاه) را ادامه دهند بسیار مفید است. معمولاً دانشگاه‌های مختلف کلاس‌ها و یا دوره‌هایی برای دانشجویان خارجی متقاضی TA دارند. تدریس موفق در کلاس‌های درس آمریکا تا حد زیادی به مدیریت کلاس وابسته است.

Research Assistantship

در موارد بسیاری اساتید از طریق پروژه های تحقیقاتی بودجه ای کسب می‌کنند که قسمتی از این بودجه به دانشجویان فوق لیسانس یا دکترا به عنوان RA تعلق می‌گیرد. از آنجا که اساس بدست آوردن RA به نوع پروژه تحقیقاتی و تخصص استاد مورد نظر بر می‌گردد، بهترین کار برای اطلاع از این موقعیت‌ها، تماس مستقیم با استاد مربوطه است.

شهروندی آمریکا

بر اساس قوانین مهاجرت به آمریکا، دارندگان گرین کارت اجازه دارند به طور دائم در آمریکا زندگی کنند و از حق کار در این کشور برخوردار شوند. گرین کارت را همانطور که گفته شد می‌توان از راه های گوناگون کسب کرد. یکی از رایج ترین راه های به دست آوردن کارت سبز، مهاجرت به آمریکا از طریق خانواده و بستگان نزدیک است. برخی از افراد هم می‌توانند در صورت کسب حمایت از طرف کارفرمایان آمریکایی، و طی مراحل ضروری کارت سبز خود را دریافت کنند. همچنین شماری از متقاضیان واجد شرایط هم می‌توانند از راه درخواست پناهندگی، و دیگر برنامه های بشر دوستانه، اجازه اقامت دائم در آمریکا را کسب کنند.

شرایط لازم برای کسب شهروندی آمریکا از راه تولد

1 - تولد در ایالات متحده آمریکا، یا مناطق تحت کنترل آن که در حوزه قضایی آمریکا قرار دارند.

2 - داشتن پدر یا مادری آمریکایی هنگام تولد، (در صورتی که فرد در خارج از آمریکا متولد شده باشد، داشتن شرایط ویژه دیگر نیز ضروری است).

شرایط لازم برای کسب شهروندی آمریکا پس از تولد :

1 - درخواست شهروندی بر اساس پیوند با والدین

2 - درخواست تابعیت از راه شهروند سازی

منبع : منتو مایگریت