hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

مهاجرت به فرانسه,اقامت فرانسه,تحصیل در فرانسهاگر شما در فکر مهاجرت به فرانسه هستید, ممکن است بخواهید به دنبال راهی برای اخذ اقامت فرانسه باشید.گرفتن اقامت فرانسه و در پی آن گرفتن پاسپورت و شهروندی فرانسه باعث می شود تا به عنوان یک شهروند ازتمامی حقوق اصلی یک فرانسوی مانند : شغل, حق رای و استفاده از خدمات عمومی برخوردار باشد.گرفتن تابعیت فرانسه همچنین باعث به دست آوردن برخی امتیازات و حقوق برای شما در کشور های عضو اتحادیه اروپا می شود.

از جمله امتیازاتی که شما از طریق اخذ اقامت فرانسه در کشور های عضو اتحادیه اروپا بدست می آورید می توان به اجازه زندگی و کار در هر کدام از کشور های منطقه یوروبدون نیاز به ویزا و مجوز کارکار است.در ادامه به معرفی راه های اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه می پردازیم.

  • تبدیل شدن به یک شهروند فرانسوی از طریق درخواست اقامت از سفارت فرانسه در محل زندگیتان
  • اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه از طریق تولد در این کشور
  • اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با یک فرانسوی
  • به دست آوردن شهروندی و اقامت فرانسه از طریق خدمت در ارتش فرانسه

مهاجرت به فرانسه دلایل زیادی می تواند داشته باشد.فرانسه کشوری است سراسر زیبایی,هنر,دانش,فرهنگ چند صد ساله و هیجان.همه این موارد می تواند دلیل خوبی برای مهاجرت به فرانسه باشد.بسیاری از مردم دنیا برای سفر های تفریحی و تورستی پا به خاک فرانسه پا یگذارند و از زیبایی های این کشور استفاده می کنندعده ای هم با یک مهاجرت کوتاه مدت, مانند تحصیل و یا سرمایه گذاری و یا حتی تحقیقات علمی در دانشگاه های فرانسه وارد این کشور می شوند.فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو نیز است. مساحت کشور فرانسه برابر با ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و وسیع‌ترین کشور اروپای غربی است (یک سوم وسعت ایران) و منطقه دریایی گسترده‌ای را دارا است. (منطقه اقتصادی که در ۱۱میلیون متر مربع گسترده شده‌است).

بعد از اواخر قرون وسطا، فرانسه تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر در منطقۀ اروپا شد به طوری که در قرون ۱۹ و ۲۰ دارای کلونی‌ها و مناطق تحت استعمار بسیاری بود. همچنین در طول تاریخ طولانی این کشور، فرانسه تبدیل به مهمترین کانون پرورش بسیاری از هنرمندان، متفکران و دانشمندان در عرصه‌های گوناگون گردید تا جایی که این کشور را مرکز پیدایش و شکوفایی فرهنگ مدرن جهان می‌پندارند. در طی قرون هفدهم و هجدهم، جامعۀ علمی، فرهنگی و هنری فرانسه و متفکرانی که از سراسر اروپا به آن می‌پیوستند دورانی را رقم زدند که به آن "عصر روشنگری" اطلاق می‌شود و از لحاظ دستاوردهای فکری و اجتماعی یکی از درخشان‌ترین دوره‌های تاریخ بشر است. فرانسه چهارمین کشور دارندۀ بیشترین میراث جهانی یونسکو در جهان است که به همین دلیل، هر ساله بیش از ۸۳ میلیون توریست خارجی جذب این کشور می‌شوند - آماری بیش از هر کشور دیگری در جهان.

در عرصه‌هایی چون فرهنگ، علوم بنیادی، صنعت و فناوری، هنر، نظام، اقتصاد و سیاست، فرانسه یکی از کشورهای مهم و تأثیرگذار جهان می‌باشد. این کشور دارای رتبۀ پنجم در بین سایر کشورها از نظر بودجه و هزینه‌های نظامی است. همچنین از نظر ذخایر هسته‌ای، رتبۀ سوم را داراست. فرانسه یکی از کشورهای توسعه‌یافته است که قدرت اقتصادي زيادي دارد. از نظر اقتصادی، دارای پنجمین اقتصاد بزرگ جهانی و از نظر برابری قدرت خرید دارای رتبۀ هفتم جهانی است.

آموزش و تحصیل در فرانسه

این موضوع همچنان اعلام می شود که سیستم آموزش فرانسه یکی از بهترین سیستمهای آموزش جهان است.این موضوع زمانی بهتر می شود که همه فرانسه را به عنوان یک از کشور های بزرگ و مهم در زمینه فرهنگ و هنر می شناسند.فرانسه طبق آمارهای رسمی اعلام شده از سوی این کشور هر ساله 23 درصد از بودجه کشور خور را به مسئله آموزش تخصیص می دهد.همچنین با سختگیری فراوان در زمینه کیفیت آموزشها و مدارک دانشگاهی که صادر می کند باعث رشد و پیشرفت در کشور و در سطح جهانی شده است.فرانسه به عنوان چهار کشور برتر دنیا در زمینه صادرات میباشد.همچنین این کشور به عنوان یکی از تاثیرگذارترین در زمینه ابتکار در فناوری و علم شناخته می شود.این کشور در زمینه های مخابرات, شیمی, فضا و ... فعالیت می کند.امروزه فرانسه به عنوان یکی ار تاثیرگذاران و فعالان مهم قاره سبز شناخته می شود.متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه ها باید بر این زبان تسلط داشته باشند و امتحان TCF یا DELF را گذرانده باشند. امتحان TCF، 2سال اعتبار خواهد داشت که بعد از این مدت اعتبار آن از بین خواهد رفت اما امتحان DELF ، اعتبار آن پایان نخواهد یافت و در نهایت حداقل مدرکی که شما به آن احتیاج خواهید داشت مدرک B1 می باشد اما این مدرک هم به تنهایی برای تحصیل در دانشگاه کافی نیست.نکته دیگر که ذکر آن مهم است، این است که این کشور برای مقطع لیسانس به سختی ویزا می دهد به همین دلیل توصیه می شود عزیزانی که آخرین مدرک تحصیلی آنها دیپلم می باشد کشور دیگری را برای تحصیل انتخاب کنند. اما کسانی که در آخرین سال های مقطع لیسانس می باشند این امکان وجود دارد که برای تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند.

کار در فرانسه

 برای کار در فرانسه نیز مانند هر کشور دیگری به مجوز کار تایید شده از سوی اداره کار و مهاجرت فرانسه احتیاج دارید.اگر شما تابعیت یکی از کشور های اتحادیه اروپا را دارید و یا از اتباع سوئیس هستید, برای کار در فرانسه بدون اخذ مجوز مشکلی نخواهید داشت.البته این قانون کروات ها را شامل نمی شود.کروات ها برای کار در فرانسه ابتدا باید یک مجوز یک ساله کار در فرانسه اخذ کنند و بعد از یک سال کار در این کشور درخواست خود را برای مجوز دائم کار در این کشور ارائه دهند.اگر شما در حال مسافرت به فرانسه هستید و عضوی از خانواده شما به عنوان یک نیروی متخخص و ماهر اجازه کار در فرانسه دارد, شما هم می توانید برای مدتی بدون اخذ مجوز کار در فرانسه کار کنید.

کار برای کمتر از 90 روز (3 ماه)

اگر قصد شما برای ورود به فرانسه و کار در این کشور برای کمتر از 90 باشد, شما تیاز به یک اجازه کار موقت در فرانسه دارید.کارفرمای شما می تواند درخواست اجازه کار موقت را برای شما به اداره کار کشور فرانسه DIRECCTE ارائه دهد.اگر شما به عنوان یک دانشمد برای انجام تحقیقات علمی به این ویزا احتیاج داشته باشید باید مهر تایید ریاست های محلی را هم داشته باشید.شما با این مجوز کار می توانید به سفارت فرانسه در کشور خود مراجعه کنید و برای دخواست ویزای فرانسه اقدام نمایید.

منبع : منتو مایگریت