hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

مهاجرت به اسپانیا,اقامت اسپانیا,تحصیل در اسپانیامهاجرت به اسپانیا به عنوان کشوری که غرق در یک تاریخ غنی و پرحادثه, در کنار مدرن بودن جامعه اسپانیا و پیشرفت های بزرگ این کشور می تواند آینده خوبی برای شما و خانواده تان رقم بزند.این کشور که به عنوان یک شبه جزیره در غربی ترین نقطه اروپا قرار دارد و نزدیکی بیشتری نسبت به دیگر همسایه ها با آفریقا دارد, به عنوان یک نقطه تماس بین برخی از بزرگترین و تاثیر گذار ترین تمدن های جهان است.

اسپانیا به عنوان یکی از آخرین کشورهای اروپایی می باشد که فاشیسم در آنها سقوط کرد.این کشور در آینده توانست با استفاده نیروی اقتصادی خود احیا شود.اما در سالهای رکود و بحران اقتصادی در جهان سختی های بسیاری را تحمل کرد.رکود اسپانیا به حدی رسید که در سال 2013 نرخ بیکاری این کشور یک رکورد را در تاریخ اسپانیا ثبت کرد.میزان بیکاری در اسپانیا در سال 2013 به حدود یک سوم نیروی کاری این کشور رسید.در حال حاظر اسپانیا توانسته شرایط را بهتر کند به نحوی که در سال 2015 صندومق بین المللی پول اعلام کرد که اسپانیا به سطوح بالاتری از رشد اقتصادی نسبت به کشور های منطقه یورو خواهد رسید.اما در حال حاظر همچنان شرایط اسپانیا برای اشتغال در سطح ایده آل نیست و افراد شاغل از پایین بودن دستمزدها نسبت به دیگر کشور های اروپایی اعلام نارضایتی میکنند.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

مهاجرت به اسپانیا و گرفتن اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک بدین صورت امکان پذیر است: زمانی که فرد متقاضی و سرمایه گذار علاقه مند به خرید ملک و اقامت در اسپانیا بود، می تواند با سرمایه ای تقریباً 160هزار یورو ملکی را در اسپانیا خریداری نموده و اقامت خود و خانواده خود را از طریق خرید ملک اخذ نمایند. فرد متقاضی می تواند همسر خود و فرزندان کمتر از 18سال را همراه خود ببرد و همچنین فرزندان در کشور اسپانیا می توانند از تحصیلات در اسپانیا به صورت رایگان استفاده کنند.گرفتن اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک بدین صورت است که در بدو ورود،به فرد متقاضی و خانواده اش یک ویزای 1ساله میدهند و بعد از گذشت 1سال، ویزای 1ساله ی دوم صادر شده و بعد از آن ویزای 1ساله ی سوم، که بعد از گذشت این 3سال این خانواده اقامت اسپانیا را میگیرند.انجام پروسه ی خرید ملک در اسپانیا 6ماه طول می کشد.

اسپانیا کشوری است که در حال حاضر با توجه محیط تاریخی و مدرنی که دارد، امکان تجربه فرهنگی را برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در اسپانیا فراهم می آورد و همین امر سبب شده است که همه ساله خیل عظیمی از مردم به منظور مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایند.بر اساس آمار های اعلام شده از سوی نهاد های رسمی در سال 2005 کشور اسپانیا از نظر سطح کیفی زندگی در بین 10 کشور برتر دنیا مانند کشور های اروپایی فرانسه,آلمان,انگلیس قرار گرفت.این کشور پس بحران اقتصادی نگرانی های بسیاری داشت که بزرگترین آن بیکاری در قشر جوان جامعه بود.آمار ها نشان می دهد اسپانیا در بین سالهای 201 تا 2013 بین 20 تا 25 درصد جمعیت بیکار داشته است.

شرایط اقتصادی و کار در اسپانیا

سرمايه گذاران خارجي براي ايجاد صنعت نو در کشور اسپانیا تشويق شده‌اند، ولي ميزان بيكاري همچنان بالاست. بانكداري و تجارت مهم است و صنعت توريسم از منابع عمده درآمد ارز خارجي است. حدود 000/000/50 مسافر خارجي در سال از اسپانيا ديدن مي‌كنند و بيشتر در استراحتگاههاي ساحل مديترانه، جزاير بالئار و قناري مستقر مي‌شوند. پس از كشورهاي گروه هفت، اسپانيا بيشترين توليد ناخالص ملي را در جهان دارد.ویزای کار در کشور اسپانیا از چند طریق صورت می گیرد یکی از راه های اخذ ویزای کاراین است که شخص در کشور اسپانیا یک دعوت نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت معتبر در اسپانیا است دریافت نماید که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد . یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ،  که  طی  مراحلی که ابتدا ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه  در اتحادیه اروپا  آگاهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید.

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از پر طرفدارترین کشورها برای علاقمندان به تحصیل در کشورهای خارجی است و در هر سال، هزاران دانشجوی بین المللی را جذب می نماید. اسپانیا به علاقمندان، مجموعه ای از تجربه محیط های تاریخی و مدرن عرضه می کند و امکان تجربه ای فرهنگی را برای آنان محیا می کند.سابقه آموزش عالی در اسپانیا، به قرون وسطا باز می گردد و دانشجویان اکنون در اسپانیا، شواهدی از فرهنگ های اروپایی و عربی را مشاهده خواهند کرد.اسپانیا میزبان 13 شهر است که در لیست میراث جهانی قرار دارند و این کشور مشهور است که در هر سال، 300 روز از آسمان آفتابی بهره مند است. اسپانیا نیز از یک اقتصاد رقابتی برخوردار است که این کشور را در مقام نهم در اقتصاد جهان قرار می دهد.برای آشنایی با فضای آموزشی اسپانیا، تعداد زیادی از دانشجویان ترجیح می دهند حداقل یک ترم را در این کشور تحصیل کنند.تحصیل در اسپانیا در دانشگاههای دولتی برای تمامی دانش پژوهان و داوطلبان بین المللی رایگان است. البته درواقع نه بدین معنا که 100% رایگان باشد، بلکه داوطلبین شهریه ی بسیار پایین تری از دانشگاههای خصوصی و دیگر دانشگاههای اروپایی پرداخت می نمایند. به عنوان مثال برای مقطع کارشناسی ارشد هر ترم بین 500-800 یورو در هر ترم نسبت به هر رشته میباشد. اغلب دانشگاه های اسپانیا دوره های خود را به زبان اسپانیولی عرضه میکنند. در نتیجه فراگیری این زبان برای تحصیل الزامی میباشد. البته بعضی از دانشگاه ها دوره هایی را به زبان انگلیسی و فرانسوی نیز ارائه میدهند، که شرایط پذیرش انها نیز دارا بودن اطلاعات پایه زبان اسپانیولی میباشد.

کار در اسپانیا

کار در اسپانیا نیز مانند هر کشوری برای مهاجرین وجود دارد اما افرادی که مهاجرت به اسپانیا را انتخاب کرده اند باید مانند هر کشور دیگری مجوز کار در اسپانیا را داشته باشند.ویزای کار در اسپانیا به چند روش به متقاضیان ارائه می شود.یکی از راه های اخذ ویزای کار این است که شخص در کشور اسپانیا یک دعوت نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت معتبر در اسپانیا است دریافت کند که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد.یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید، که طی مراحلی که ابتدا ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو می گیرند، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای گرفتن ویزای کار اقدام کندبنابر این چنانچه ذکر شد، در کشور اسپانیا گرفتن ویزای کار امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری شود و اساسا باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارمند تقاضای اسپانیا باید مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی تقاضای ویزای کار کند. در اصطلاح شخص کارفرما در کشور اسپانیا باید بتواند اسپانسر شود.( sponsor ) در کل اقدام برای ویزای کار در اسپانیا بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است . مراقب باشید افراد کلاهبردار مدعی هستند که قادرند در مدت کم ویزای کار برای شما اخذ کنند ، بنابراین همواره توجه داشته باشید تا به هر شخصی اعتماد نکنید.

هزینه زندگی در اسپانیا

افرادی که قصد زندگی در اسپانیا را دارند می توانند از هزینه های پایین این کشور برای زندگی لذت ببرند.البته اهزینه زندگی در اسپانیا در طول سال گذشته مقداری افزایش داشته است.اما میزان حقوق و دستمزدهای پایین نسبت به همسایه های اروپایی برای افراد شاغل در اسپانیا نیز بحث دیگری است که باعث ناراضی بودن نیروی کار این کشور شده است.علاوه بر این موارد اقتصاد اسپانیا بعد از رکود جهانی عمیقا دچار مشکل می باشد.در حدود یک چهارم از نیروی کاری این کشور در سال 2015 درگیری بیکاری هستند.اما باز با این شرایط هزینه زندگی در بزرگترین مراکز شهری اسپانیا بسیار پایین تر از شهرهای محبوب اروپایی مانند پاریس, ژنو و لندن است.

1 لیتر شیر 0.78 €
قرص نان سفید تازه (500g) 0.94 € 
برنج سفید (1KG) 0.95 € 
تخم مرغ (12 عدد) 1.64 € 
پنیر محلی (1KG) 9.57 € 
سینه مرغ ( بدون استخوان ، بدون پوست )، ( 1KG ) 5.81 € 

منبع : منتو مایگریت