hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

مهاجرت به ترکیه,اقامت ترکیه,تحصیل در ترکیهامروزه مردم دنیا با مهاجرت به کشورهای دیگر ، میخواهند برای خود کسب و کار و زندگی عالی دست و پا کنند. درصدی از همین افراد ترکیه را برای مهاجرت بر می گزینند. ترکیه کشوری که در بین دو فرهنگ کاملا متفاوت قرار دارد و این موضوع باعث تاثیر گرفتن این کشور از هر دو کشور میشود.اما همچنان با تکیه بر فرهنگ گذشته خود توانسته از این موقعیت یعنی واقع شدن در بین غرب و شرق بهترین استفاده را بکند و  و از نظر علمی و دانشگاهی و یا اقتصادی در سطح خوبی قرار بگیرد.

بیشترین جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل میدهد و به همین دلیل به یک مقصد خوب برای مسلمانان برای مهاجرت, کار ویا حتی تفریح تبدیل شده است.اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است که هر روز گستر ده تر میشود.ترکیه در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان در زمینه های فراوانا فعالیت های گسترده ای کرده است.زندگی در ترکیه که یکی از 8 کشور توریستی دنیاست بسیار حیرت انگیز است و پستی و بلندی های خاصی را در زمینه های مختلف به دنبال دارد. یکی از مهمترین منبع درآمد کشور ترکیه از راه صنعت گردشگری این کشور می باشد اگر در فکر زندگی در ترکیه می باشید باید درمورد این کشور بیشتر بدانید.

زندگی در ترکیه

برای زندگی در ترکیه باید بدانید که زبان مردم این کشور ترکی می باشد که امروزه به زبان (ترکی ترکی)  که ریشه در ترکی اوغوز دارد، معروف شده است اما به دلیل مهاجرت پذیری این کشور و اقامت در ترکیه توسط مردم کشورهای مختلف زبان های ارمنی، کردی، عربی و یونانی نیز صحبت میشود.واحد پول ترکیه ، لیر جدید ترک است که معادل 6700 ریال ایران است. اگر درباره اقتصاد ترکیه بخواهید اطلاعات کسب کنید باید گفت که به دنبال تاریخ اقتصاد این کشور باشید. در سالهای اخیر ترکیه رشد بسیار چشمگیری در رشد اقتصادی خود بجا گذاشته است. اقتصاد این کشور در این سالهای اخیر قوی بوده و به سرعت در حال صعود می باشد.اگر میخواهید در آینده ای نه چندان دور زندگی در ترکیه را برای خود برگزینید باید بگویم انتخاب مناسب و به جایی است، زیرا این کشور با آب و هوایی مدیترانه ای شما را جذب خودش میکند.اطلاعات مهمی که باید برای زندگی در ترکیه بدانید از جمله اطلاعاتی است که در زندگی روزمره خود به آن احتیاج پیدا میکنید. برای جابجایی در این کشور از خیابانی به خیابانی دیگر مانند ایران باید از تاکسی استفاده کنید که باز هم همانند ایران تاکسی های ترکیه هم با رنگ زرد به چشم میخورند و همه تاکسی ها دارای تاکسی متر هستند اما نرخ تاکسی هایترکیه در شب و روز قابل تغییر است. ساعت رسمی این کشور با کشور ما ایران حدود یک ساعت و نیم اختلاف ساعتی دارد که ترکیه نسبت به ایران یک ساعت و نیم کمتر است.برعکس ایران که تلفن ضروری پلیس 110 است در ترکیه تلفن آتش نشانی های این کشور 110 می باشد، برای پلیس امداد شماره 155 اختصاص یافته است ، و برای آمبولانس و فوریتهای پزشکی شماره 112 را در ذهن خود بسپارید.در ترکیه تلفن همره خیلی خیلی ارزان است و نرخ مکالمه آن به طور چشمگیری با نرخ مکالمه ایران و دیگر کشورهای متغیر و بسیار پایین است.همچنین شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان مساعد می باشد.اگر برای مهاجرت به ترکیه میخواهید اطلاعات جالب و حیرت انگیزی را کسب کنید مطالب ما را در زمینه زندگی در ترکیه دنبال کنید.

صنعت و کار در ترکیه

یکی از مواردی که باعث مطرح شدن نام ترکیه در سطح جهانی میشود, صنعت پوشاک این کشور است.تر کیه در این زمینه با استفاده از نبوغ و خلاقیت و در اضافه کردن کیفیت به محصولات خود به راحتی توانسته است در زمینه پوشاک با بسیاری از رقبای مطرح و به نام خود رقابت کند.وضعیت مناسب صادرات صنعت پوشاک ترکیه دلایل متعددی دارد که در ادامه برخی از این موارد را بررسی خواهیم کرد :

  • ترکیه از نظر مواد اولیه نساجی کشوری غنی به شمار می‌آید و هفتمین کشور تولیدکننده پنبه در جهان است.
  •  ترکیه موقعیت جغرافیایی مناسبی در میان اروپا و آسیا داشته و از طریق دریای مدیترانه با آفریقا در ارتباط است. درحالی که بخش تولید در استان‌های داخلی و آسیایی ترکیه به سرعت در حال رشد است، استانبول با مراکز خرید متعدد و حضور برندهای ترک و خارجی در حال تبدیل شدن به پایتخت مد جدید در کنار شهرهای پاریس، میلان، نیویورک و لندن است.
  •  این کشور دارای نیروی کار جوان و ماهر در بخش پوشاک و نساجی است‌. هم بخش دولتی و هم سازمان‌های غیردولتی از نیروی کار با آموزش‌های فنی به منظور حفظ سطح مهارت آنها حمایت می‌کنند‌. نیروی کار ترکیه از نیروی کار آسیایی ماهرتر و از نیروی کار اروپایی ارزان‌تر است.
  •  شرایط نیروی کار در ترکیه در صنعت پوشاک به مراتب مناسب‌تر از کشورهایی نظیر بنگلادش و چین است و مشکلات مربوط به سلامتی و شرایط انسانی کار در این کشور کمتر از رقبای آسیایی خود است.

مجوز و اقامت کاری در ترکیه

خارجیان برای اخذ مجوز کار از کشور متبعوشان ویا کشور محل اقامت دائمشان می توانند به نمایندگیهای جمهوری ترکیه در آن کشور مراجعه کنند. پس از تکمیل پرونده، درخواست مذکور توسط نمایندگیهای خارج از کشور به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال خواهد شد. ظرف سه روز از زمان ارائه درخواست متقاضی اشتغال در ترکیه به نمایندگی خارج از کشور، مدارک لازم از سوی کارفرما به وزارت کار و اموراجتماعی تحویل داده می شود. پس از صدور اجازه کار توسط وزارت کار، متقاضی می بایستی ظرف نود روز به نمایندگی خارجی ترکیه مراجعه و ویزای کار دریافت نماید.در صورتیکه متقاضیان اجازه کار دارای اقامت حداقل شش ماهه باشند شخصا و یا کارفرمایشان می تواند مدارک لازمه را به وزارت کار تحویل نماید. همچنین در این صورت نیازی به اخذ ویزای کاری پس از تائید اجازه کار موجود نمی باشد.برای تمدید مدت اجازه کار حداکثر تا 15 پس از پایان مدت مجوز و نیز دو ماه پیش از پایان مدت اعتبار آن می بایستی به وزارت کار مراجعه شود. وزارت کار مکلف است که حداکثر ظرف نود روز به گرونده متقاضی رسیدگی کرده و نیتجه را ابلاغ نماید. ولی درصورتیکه مدارکی ناقص باشد این مدت پس از تکمیل پرونده تا نود روز تمدید خواهد شد. وزارت کار می تواند از منابع امنیتی در مورد شخص مورد نظر تحقیق نماید.پس از پایان کار بررسی پرونده، وزارت کار می تواند درخواست را بپذیرد ویا آن را رد کند. درصورتیکه وزارت درخواست متقاضی را به تائید برساند، متقاضیانی که از دفاتر نمایندگی ترکیه درخارج از کشور مراجعه کرده باشند می بایستی ویزای کار از همان محل دریافت داشته و به اداره اتباع خارجی در ترکیه مراجعه نمایند.

هزینه زندگی در ترکیه

در این موضوع که ترکیه محل مناسبی برای لذت بردن از یک زندگی با کیفیت می باشد شکی نیست.مهمترین هزینه هر خانواده ای در هر جای دنیا هزینه مسکن می باشد که بخش عمده ای از هزینه های هر فرد یا خانواده ای را تشکیل می دهد.ترکیه بعد از قبول شدن در اتحادیه اروپا به کشور فوق العاده ای برای خارجیانی که به دنبال بیشتر شدن قدرت خریدشان بودند تبدیل شده است.استانبول بیشترین تعداد مهاجرین را در جمعیت خود جای داده است.طبق آمارهای اعلام شده از سوی موسسات ترک هزینه مسکن در ترکیه در حدود  2000 دلار می باشد.یک دانشجو در کشور ترکیه در حدود 400 تا 500 دلار در ماه برای محل اقامت, غذا, لباس, سرگرمی, حمل و نقل و تلفن دارد.در هر ترم به اندازه 100 تا 150 دلار برای هزینه های اداری و کتاب دارد.البته همه این هزینه بسته به نوع زندگی که شما انتخاب می کنید و یا نسبت به محل اقامتتان متفاوت است.

 

منوی ناهار همراه با نوشیدنی 26 لیر ترکیه
500 گرم (1 پوند) سینه مرغ 7 لیر ترکیه
1 لیتر شیر پرچرب 2.85 لیر ترکیه
12 عدد تخم مرغ بزرگ 8 لیر ترکیه
1 کیلوگرم (2 پوند) گوجه فرنگی 3.68 لیر ترکیه
500 گرم (16 اونس) پنیر محلی 13 لیر ترکیه

تحصیل در ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه در سال‌های گذشته اعتبار علمی بالایی در مجامع بین‌المللی کسب کرده‌اند به گونه‌ای که مدارک علمی این دانشگاه‌ها در کلیه کشورهای دنیا شناخته شده است. در رشته پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی کارت طبابت بین‌المللی اعطا می‌شود. در تمامی رشته‌ها برای دانشجویان ممتاز امکان بورسیه شدن توسط سازمانها و مؤسسات آموزش آمریکایی و اروپایی میسر است و حتی در برخی دانشگاهها از ترم دوم به بعد می‌توان به‌صورت انتقالی به دانشگاه‌های آمریکا در همان رشته و ترم تحصیلی منتقل شد.

منبع : منتو مایگریت