hidden

 

ثبت سفارش طراحی سایت چرا ایفانت قابل اعتماد است چرا ایفانت ؟ نمونه کارهای طراحی سایت قیمت و هزینه طراحی سایت

 

 

مهاجرت به دانمارک,اقامت دانمارک,تحصیل در دانمارکامروزه مهاجرت به یک دغدغه مهم و بین المللی تبدیل شده است.معمولا مهاجرین به دنبال محلی با شرایط بهتر در زمینه کار, اقتصاد, فرهنگ و اجتماع برای زندگی و ساختن آینده خود می باشند.مهاجرت به دانمارک نیز می تواند شما را به این موارد بسیار نزدیک کند.کشور دانمارک که به عنوان یک کشور اسکاندیناوی شناخته می شود توانسته است با بهبود شرایط زندگی و کار در کشور خود به یک از انتخاب های اصلی مهاجرین تبدیل شود.این موضوع نه تنها شامل حال دانمارک می شود بلکه اکثر کشور های پیشرفته اروپایی با فراهم کردن شرایط خوب برای مهاجرین واجد شرایط توانسته اند بسیاری از کمبودهای خود را در زمینه هایی مانند نیروی کار متخصص رفع کنند.

دانمارک  یکی از کشورهای برتر اتحادیه اروپا که میتوان این کشور را در زمره ی 6 کشور برتر اتحادیه نام برد که البته با همه ی سختی ها از جمله شرایط اقلیمی این کشور که از کشورهای اسکاندیناوی و قسمت شمالی اتحادیه اروپا میباشد و تعداد ساعات شبانه روز این کشور دارای تعادل نبوده و ساعات شب برتری دارند و دیگر اینکه این کشور دارای هوای سرد بوده و زبان رسمی این کشور زبان سخت دانمارکی دنیش بوده و چون برای برقراری ارتباط با پیرامون باید نسبت به زبان این کشور مسلط بوده و بتوان برای برقررای ارتباط  با مردم این کشور این زبان را بلد بود.

دانمارک قوانینی برای پذیرش متقاضیان مهاجرت از سراسر دنیا وضع کرده است.یکی از راه های مهاجرت به دانمارک روش اخذ گرین کارت می باشد.کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌است و از نظر پایین بودن اختلاف درآمد مردم ، رتبه ی اول جهان است.دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان ((راضی‌ترین)) مردم جهان اعلام می‌شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.این موارد دلایل خوبی برای متقاضیان اقامت دانمارک می باشد تا دانمارک را به عنوان مقصد انتخاب کنند.پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال برافراشته می شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد ، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.

راه های مهاجرت به دانمارک

 مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی :

اخذ ویزای تحصیلی کشور دانمارک شرایط سخت خود را دارد. چرا که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی و عموما آیلتس حتی در بعضی از موارد مدرک زبان دانمارکی دنیش هم مورد نیاز میباشد. اما در مقاطع بالاتر به صورت اینترنشنال و به زبان انگلیسی تدریس میشود.برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در دانمارک نیاز به نداشتن فاصله ی تحصیلی است و باید مدرک زبان داشت و دانشگاههای کشور دانمارک عموما دارای رنکینگ بالای تحصیلی در سطح جهان نیست و البته هستند دانشگاههای پیشرفته اما با محدودیت مواجه بوده و شرایط برای پذیرش ممکن نیست و البته هزینه ی بالای تحصیل در دانمارک هم مزید بر علت است که در زمره ی کشورهای مورد درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی نباشد.

یکی از اولویت های افراد در زمینه ی اخذ ویزا و انتخاب کشور مورد نظر استفاده از بیشترین امکانات و بودن در فضایی که انتخاب های فرد و خانواده او را تحت پوشش قرار دهد و از این نظر است که بیشترین تمایل مهاجرتی به سمت اتحادیه ی اروپا و اخذ ویزای کشورهای اتحادیه شینگن میباشد و دانمارک یکی از کشورهای برتر اتحادیه اروپا که میتوان این کشور را در زمره ی 6 کشور برتر اتحادیه نام برد که البته با همه ی سختی ها از جمله شرایط اقلیمی این کشور که از کشورهای اسکاندیناوی و قسمت شمالی اتحادیه اروپا میباشد.همچنین تعداد ساعات شبانه روز این کشور دارای تعادل نبوده و ساعات شب برتری دارند.دانمارک دارای هوای سرد و کوهستانی است.زبان رسمی دانمارک زبان سخت دانمارکی دنیش بوده و چون برای برقراری ارتباط با پیرامون باید نسبت به زبان این کشور مسلط بوده و از این طریق با مردم دانمارک ارتباط برقرار کرد باید تسلط به این زبان را در برنامه خود قرار دهید.یکی دیگر از سختی های دانمارک سخت پیدا کردن شغل و کم بودن کار در دانمارک برای اکثر شغل ها بوده و حتی کسانی که در زمینه ی علوم پایه تحصیل کرده و کار آنها مرتبط با آن باشد چه بسا سخت تر به کار میرسند.

مهاجرت از طریق ویزای کار :

همانطور که میدانید در مورد کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا و همانگونه که در گذشته توضیح شد برای اینکه فرد به ویزای کار برسد حتی اگر دعوتنامه ی کاری داشته باشند آن کارفرما باید کار را در کشور خودش به مدت 3 ماه آگهی کند و پس از آن اگر متقاضی وجود نداشت به مدت 3 ماه دیگر در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا اگهی کند. پس باید گفت که رسیدن بهویزای کار کشور دانمارک سختی های خاص خودش را دارد. پس بهتر است از راه دیگر ویزاهای بلند مدت اقدام شود برای رسیدن به ویزای کار مثل ویزای گرین کارت و ویزای تحصیلی.

متقاضیان بسیاری جویای شرایط اخذ ویزای کار دانمارک و روند کار و مراحل اخذ ویزای کار دانمارکGR1 میگردند. دانمارک یکی از فعالترین کشورهای حوزۀ اتحادیۀ اروپا میباشد که در زمینۀ جذب نیروهای کار خارجی فعالیت گسترده ای دارد ، و اصطلاحآ ویزای کار Skilled Workerرا به متقاضیان کار در دانمارک ارائه میدهد، معمولآ کسانیکه متقاضی این نوع ویزا هستند از قبل در سایتها مقداری جستجو نموده و اطلاعات اولیه ای در مورد شرایط و نحوۀ اخذ ویزای کار دانمارکGR1 کسب نموده اند ، این شرایط بدین شرح میباشد که متقاضی ویزای کار دانمارکGR1، و جویای کار در دانمارک میبایست قبل از پیدا کردن کارفرما در دانمارک ، ویزای کار دانمارک GR1را اخذ نموده باشد ، و میبایست حداکثر تا سه ماه قبل از ورود به دانمارک جهت کار ، درخواست ویزای کار دانمارک GR1را به سفارت ارائه داده باشد. و نکتۀ خیلی مهم آنکه قبل از هرگونه اقدامی جهت اخذ این ویزا ، متقاضی میبایست مطمئن شود که واجد شرایط اقدام جهت این ویزا میباشد و امتیاز لازم را جهت اقدام برای اخذ ویزای کار دانمارک کسب کرده باشد.

دانمارک در اتحادیه اروپا

کشور دانمارک در سال 1973 میلادی به صورت رسمی به عضویت بازار مشترک اروپا درآمد.در گذشته نام اتحادیه اروپا بازار مشترک اروپا بوده است.در طی دوران عضویت دانمارک,  اتحادیه اروپا در فعالیتهای بیشماری نفوذ پیدا کرده است و مردم دانمارک اغلب در مسائل مربوط به رابطه کشور با اتحادیه اروپا به دو دسته تقسیم شده‌اند.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک یه صورت رایگان می باشد.تحصیل در این کشور اسکاندیناوی برای کودکان ۷ تا ۱۶ ساله اجباری است. حدود ۹۰ درصد دانش آموزان ۷-۱۶ ساله در مدارس دولتی و ۱۰ درصد بقیه در مدارس خصوصی که تحت حمایت مالی دولت هستند،کشور دانمارک با توجه به سیستم آموزشی و بازار کار بسیار مناسبی که برای رشته هایی نظیر کشاورزی،دامپزشکی و رشته هایی مشابه این رشته ها جهت کار و ادامه تحصیل در دانمارک فراهم آورده است بیشتر مورد توجه افرادی بوده است که بدنبال یافتن کشوری برای کار و یا تحصیل در اروپا بوده اند.دانمارک در صدر شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در سراسر دنیا معتبر هستند.طبق گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان پنجم بهترین کشور دنیا برای ارائه تسهیلات آموزش عالی قرار گرفته است. موسسات عالی تحصیلی این کشور برنامه های متعدد آموزشی جهت تحصیل در دانمارک در سطح عالی ارائه می دهند. تجارت، طراحی، مهندسی محیط زیست،فناوری اطلاعات علمی، انرژی های تجدید پذیر،داروسازی و غیره تعدادی از دوره هایی هستند که ارائه می شوند.

هزینه تحصیل در دانمارک

تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان از کشورهای EU/EEA و دانشجویان برنامه تبادل دانشجو و شهروندان کشور سوئیس رایگان ارائه می شود.دانشجویانی که دارای اقامت موقتمی باشند، اقامت موقت قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد و یا اولیاء آنها با وجود اینکه از کشورهای غیر از EU/EEA بوده لیکن در دانمارک مشغول کار باشند، همچنین شهریه پرداخت نمی کنند. دیگر دانشجویان باید شهریه پرداخت کنند. هزینه شهریه سالانه برای دوره های تمام وقت بین 45000 تا 120000 متفاوت است.

منبع : منتو مایگریت